آغاز حذف نقاط بی دفاع شهری در مرکز تهران

شهرداران آنلاین/شهردار منطقه ۱۱ تهران گفت: حذف تدریجی نقاط بی دفاع شهری به جای مانده از توسعه شهری در محله های مرکزی شهر تهران با ایجاد مناظر زیبا در جداره ها، هفته گذشته در خیابان قلمستان آغاز شد. به گزارش ایسنا، نصراله آبادیان در این باره توضیح داد: در راستای حذف نقاط بی دفاع شهری ، […]

شهرداران آنلاین/شهردار منطقه ۱۱ تهران گفت: حذف تدریجی نقاط بی دفاع شهری به جای مانده از توسعه شهری در محله های مرکزی شهر تهران با ایجاد مناظر زیبا در جداره ها، هفته گذشته در خیابان قلمستان آغاز شد.

به گزارش ایسنا، نصراله آبادیان در این باره توضیح داد: در راستای حذف نقاط بی دفاع شهری ، اداره زیباسازی معاونت خدمات شهری و محیط زیست این منطقه اقدام به تخریب فضاهای به جامانده از توسعه شهری کرده است که این موضوع در ارتقای سیما و منظر شهری می تواند نقش مهمی در منطقه مرکزی شهر تهران ایفا نماید.
آبادیان افزود: نخستین مرحله این اقدام هفته گذشته در خیابان قلمستان نبش کوچه برزگر انجام شد که با توجه به تخریب هایی که در محدوده طرح طی سال های گذشته به اجرا در آمده بود؛ قطعات باقیمانده منظر نامناسب و فضای بی دفاع شهری در محل به وجود آورده بود.
او در ادامه بیان کرد: تخریب جداره های باقیمانده، صاف کاری، آجر کاری ، ایمن سازی و پاکسازی جداره ها برای اجرای نقاشی های های دیواری، نور پردازی و احداث پاتوق محله در عملیات زیبا سازی منظر شهری از جمله اقداماتی است که در این پروژه انجام خواهد شد.
بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱، به گفته شهردار منطقه ۱۱، این اقدام که به زودی در خیابان نواب نیز اجرا خواهد شد؛  مطابق ماده ۴۳ برنامه پنچ ساله سوم شهرداری تهران در حال انجام است و در حال حاضر اداره زیبا سازی این منطقه شروع به حذف فضاهای بی دفاع و به جامانده از تخریب های سالیان دور توسعه شهری در خیابان قلمستان کرده است که امیداریم با اتمام چنین پروژه هایی شاهد ارتقای سیما و منظر شهری در محدوده مرکزی شهر تهران باشیم.