ابتلای ۹۸ نفر به کرونا و جان باختن ۳ نفر در آذربایجان‌غربی

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: طی شبانه روز گذشته ۹۸ نفر در آذربایجان غربی به بیماری کرونا مبتلا شدند و ۳ نفربه دلیل وخامت حال در شهرستان های ارومیه و خوی جان خود را از دست دادند.

علی افشانی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار کرد: طی شبانه روز گذشته ۹۸ نفر در آذربایجان‌غربی به بیماری کرونا مبتلا شدند و ۳ نفر در شهرستان های ارومیه و خوی به دلیل وخامت حال جان خود را از دست دادند.

وی از بستری شدن ۲۶۹ بیمار مبتلا با سندرم حاد تنفسی خبر داد و افزود: با بستری شدن این بیماران، آمار کل مبتلایان به ۳۵۵ هزار و ۳۶۵ نفر رسید ضمن اینکه ۱۰۳ نفر از بستری شدگان در بخش‌های مراقبت‌های ویژه هستند و ۲۶ نفر نیز فقط با استفاده از دستگاه ونتیلاتور تنفس می‌کنند.

افشانی گفت: در این مدت ۳ بیمار در ارومیه و خوی جان باختند و مجموع فوتی‌های ناشی از کرونا در استان به هفت هزار و۵۲۵ نفر رسید، ضمن اینکه ۱۸۴ بستری مشکوک به کرونا وجود دارد.

وی ادامه داد: همچنین طی شبانه روز گذشته ۴ هزار و ۵۷۳ نفر در مراکز مختلف استان واکسیناسیون شدند که در مجموع ۵ میلیون و ۹۵۸ هزار و ۳۲۳ نفر واکسینه شدند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی تعداد کل بهبودیافتگان از بیماری کرونا را ۸۳ هزار و ۲۳۳ نفر اعلام کرد و گفت: در حال حاضر بجز شهرستان چایپاره که وضعیت نارنجی دارد تمامی شهرهای استان در وضعیت زرد یا آبی هستند.

به گزارش فارس، در حالی که تا اواسط اسفند گذشته، ۹ شهرستان در این استان وضع قرمز کرونایی داشتند، طبق آخرین اعلام وزارت بهداشت، در حال حاضر فقط شهرستان چایپاره در شمال آذربایجان‌غربی وضعیت نارنجی کرونایی دارد.

همچنین ۱۴ شهرستان شامل ارومیه به همراه خوی، سلماس، ماکو، پلدشت، شوط، چالدران در شمال استان و اشنویه، بوکان، سردشت، شاهین دژ، نقده، تکاب و میاندوآب در جنوب استان وضعیت زرد کرونایی دارند و شهرستان های مهاباد و  پیرانشهر در جنوب استان به وضعیت آبی کرونایی رسیده است.

رعایت پروتکل های بهداشتی توسط همه افراد جامعه در این وضعیت ضروری است که امید می رود با اهتمام شهروندان و رعایت پروکل های بهداشتی، از وضعیت نارنجی و زرد به سمت آبی پیش رود.

انتهای خبر/

 

منبع خبر : خبرگزاری فارس