اتصال شهر بندر کوهستک به شبکه شتابنگاری زلزله کشور با نصب دستگاه نسل جدید شتاب‌نگار زلزله در این شهر

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر بندر کوهستک، دستگاه نسل جدید شتاب نگار زلزله با هدف کنترل پهنه لرزه‌خیزی، روز سه شنبه ۲۲ اسفند ماه با حضور مهندس طاهری شهردار بندر کوهستک و مهندس ابراهیمی کارشناس مرکز تحقیقات راه،مسکن و شهرسازی کشور در محل محوطه شهرداری بندر کوهستک نصب و راه اندازی گردید.

مهندس  طاهری شهردار بندر کوهستک با اشاره به قرارگیری شهر بندر کوهستک در نزدیکی گسل زلزله گفت: نصب و به کارگیری تجهیزات نسل جدید شتابنگاری زلزله و استفاده از آن در مواقع بحران به خصوص از دست ندادن زمان طلایی پس از وقوع زلزله از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

 

وی افزود: دستگاه شتاب نگار پس از وقوع زلزله با ارسال داده های برخط به مرکز لرزه نگاری، با اعلام کانون زلزله و مناطقی که قدرت زلزله در آنها بیشتر بوده است، ستاد مدیریت بحران را برای برنامه ریزی و اعزام گروه های ارزیاب و نیروهای امدادی در زمان طلایی پس از وقوع زلزله راهنمایی می کند.

 

مهندس طاهری در پایان از پیگیری و همکاری مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری هرمزگان ،مدیر کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان و مدیر کل راه و شهرسازی استان هرمزگان برای اختصاص و نصب این دستگاه در شهر بندر کوهستک تشکر و قدردانی نمود.