ارتقای سایت‌های مخابراتی ۶۲ روستا در سال جدید/ ارایه اینترنت ثابت رایگان به گردشگران نوروزی

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به برنامه‌ریزی برای دسترسی روستاها به اینترنت پرسرعت گفت: در سال جدید برای ۶۲ روستا ارتقا تکنولوژی سایت‌های مخابراتی در نظر گرفته شده است.

به گزارش سرویس علم و فناوری خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، درباره برنامه های این اداره کل در سال جدید، اظهار کرد: هم‌اکنون ۶۵ درصد از روستا‌های استان از اینترنت پرسرعت همراه برخوردار هستند که با اجرای طرح توسعه شبکه فیبر نوری امید می‌رود تا پایان سال ۱۴۰۱ همه ۵۷۵ روستای بالای ۲۰ خانوار استان از خدمات ارتباطی نسل‌های سوم و چهارم بهره‌مند شوند.

وی خاطرنشان کرد: در استان چهارمحال و بختیاری تجهیزاتی که از پایه برای تلفن همراه نصب شده برند نوکیا است که با وجود تحریم‌ها به محض تأمین تجهیزات تا پایان سال ۱۴۰۱ همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت همراه متصل می‌شوند.

بلالی ادامه داد: در سال جدید برای ۶۲ روستا ارتقا تکنولوژی سایت‌های مخابراتی جهت دسترسی به اینترنت پرسرعت در نظر گرفته شده است.

وی افزود: احداث سایت جدید در ۴۰ روستا و بهینه سازی سایت‌های مخابراتی استان برای بهبود کیفیت ارتباطی برای سال جاری در دستور کار قرار گرفته است.

استفاده از اپلیکیشن راهنمای گردشگری با اینترنت ثابت رایگان

وی ضمن شناسایی و رفع مشکلات ارتباطی و اینترنتی نقاط گردشگری قبل از تعطیلات عید نوروز، گفت: گردشگران و مسافران نوروزی می توانند با استفاده از چتر وای فای در مراکز ستاد اسکان و پذیرش مسافر از اپلیکیشن راهنمای گردشگری و سایر خدمات اینترنتی رایگان استفاده کنند.

وی با اشاره به ۱۲ روستا و ۲۵ منطقه هدف گردشگری استان که دارای مراکز تفریحی، محصولات باغی، صنایع‌دستی و … هستند، افزود: با استفاده از پتانسیل‌های موجود در این مناطق و بهره‌گیری از اپلیکیشن گردشگری اینترنتی، سرویس‌هایی چون معرفی اماکن تفریحی، موزه‌ها، آبشارها و سوغات این مناطق و سایر مناطق مختلف استان به مسافرانی که از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند ارائه می‌شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری گفت: کارشناسان و متخصصین حوزه ICT استان برای پایش آخرین وضعیت پوشش تلفن همراه و اینترنت پرسرعت در مناطق و روستاهای گردشگری استان قبل از تعطیلات عید نوروز اعزام شده و با شناسایی مشکلات، اقدامات و تمهیداتی جهت رفع و بهبود وضعیت ارتباطی و اینترنتی انجام داده اند.

بلالی با اشاره به آمادگی شبکه ارتباطی استان در صورت بروز حوادث غیرمترقبه، خاطر نشان کرد: کشیک شبانه روزی برای تیم‌های پشتیبانی درنظر گرفته شده تا رصد کاملی در مورد وضعیت شبکه ارتباطی استان انجام گیرد، ما تمام توان خود را گذاشته‌ایم تا کاربران در ایام عید از ارتباطات با کیفیت بهره‌مند شوند.

انتهای پیام /


منبع خبر : خبرگزاری فارس