افتتاحیه بعدی در شبکه خطوط مترو مشخص شد

شهرداران آنلاین/مدیر عامل شرکت مترو تهران گفت: روند افتتاح ایستگاه های شبکه خطوط مترو پایتخت همچنان ادامه دارد و در این راستا ایستگاه شهید رضایی در خط ۶ نسبت به سایر ایستگاه های در حال تکمیل، کمترین فاصله زمانی تا موعد افتتاح را دارد. به گزارش ایسنا علی امام با اعلام این مطلب اظهارکرد: در دوره […]

شهرداران آنلاین/مدیر عامل شرکت مترو تهران گفت: روند افتتاح ایستگاه های شبکه خطوط مترو پایتخت همچنان ادامه دارد و در این راستا ایستگاه شهید رضایی در خط ۶ نسبت به سایر ایستگاه های در حال تکمیل، کمترین فاصله زمانی تا موعد افتتاح را دارد.

به گزارش ایسنا علی امام با اعلام این مطلب اظهارکرد: در دوره کنونی مدیریت شهری، افتتاح ایستگاه های جدید شبکه خطوط مترو از تاریخ ۲۳ تیرماه ۱۳۹۷ آغاز شد و امروز تعداد ایستگاه های تکمیل شده در ۴ سال اخیر به ۳۰ ایستگاه رسیده است. علیرغم محدودیت های منابع مالی، تلاش اعضای خانواده بزرگ مترو البته مدیران ارشد شهرداری تهران بر آن است که در ماه های باقی مانده از این دوره مدیریت شهری، دو ایستگاه دیگر به بهره برداری برسد که اولین آنها به احتمال فراوان ایستگاه شهید رضایی خواهد بود.

مدیر عامل شرکت راه آهن تهران و حومه در ادامه گفت: ایستگاه شهید رضایی سیزدهمین ایستگاهی است که در خط ۶ مترو افتتاح می شود و به سبب مجاورت با محدوده خیابان های ۱۷ شهریور، منصور و تیردوقلو، مورد استقبال بخش قابل توجهی از شهروندان مناطق ۱۲ و ۱۵ قرار خواهد گرفت. در واقع این ایستگاه در محدوده جنوبی خط ۶ قرار دارد که تا پیش از این ۶ ایستگاه آن وارد مدار بهره برداری شده است.

به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو)، امام در پایان اظهارکرد: آغاز عملیات اجرایی پروژه توسعه شرقی خط ۴ نیز از جمله برنامه های اولویت دار شرکت مترو است که امیدواریم در تابستان سال جاری این امر محقق شود و خط ۴ از ایستگاه در حال بهره برداری شهید کلاهدوز با طی مسافتی در حدود ۱۱ کیلومتر تا محدوده دانشگاه آزاد اسلامی شعبه تهران شمال در شمال شرق پایتخت توسعه یابد و بهره وری آن به میزان قابل توجهی افزایش یابد.