افتتاح۲ایستگاه دیگر مترو تاپایان عمر مدیریت شهری/اولویت واکسیناسیون رانندگان تاکسی ازماه آینده

شهرداران آنلاین/معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره آخرین اقدام ها درباره اولویت بندی واکسیناسیون رانندگان تاکسی و برنامه مدیریت شهری در پایان کار دوره پنجم خود در حوزه ریلی پایتخت توضیحاتی داد. به گزارش ایسنا، سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در آیین افتتاح و بهره برداری از […]

شهرداران آنلاین/معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره آخرین اقدام ها درباره اولویت بندی واکسیناسیون رانندگان تاکسی و برنامه مدیریت شهری در پایان کار دوره پنجم خود در حوزه ریلی پایتخت توضیحاتی داد.

به گزارش ایسنا، سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در آیین افتتاح و بهره برداری از ایستگاه مترو شهرک آزمایش که با حضور ویدیو کنفرانسی رئیس جمهور برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: جا دارد به مردم شهر تهران تبریک بگویم زیرا تعداد ایستگاه های مترو را به ۱۴۰ ایستگاه رساندیم و باید از اعضای شورای شهر تهران به ویژه کمیسیون عمران حمل و نقل شورای شهر تهران تشکر کنم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: ۳ نکته ای که من در جلسه با آقای روحانی مطرح کردم درد دل خیلی از مدیران در کلانشهر ها بود که از بین ده درخواست مطرح شد و علت آن محدودیت زمان ارائه گزارش عملکرد بود.

مناف هاشمی ادامه داد: بیش از ۳۰۰ نفر راننده تاکسی، ۵ نفر راننده اتوبوس و ۱ یا ۲ نفر راهور قطار در تهران بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند و خانواده های زیادی از آنها نیز درگیر شدند که اگر در سطح کشور آمار بگیرید این آمار افزایش چشمگیر پیدا می کند و ما موضوع واکسیناسیون آن ها را از امروز در اولویت پیگیری قرار می دهیم و گردش کار می کنیم.

او بیان کرد: امیدواریم ابتدای ماه آینده واکسیناسیون رانندگان تاکسی را در اولویت یک قرار دهیم و از شرمندگی خانواده های آن ها در بیاییم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در تشریح دو درخواست دیگر خود از رییس جمهور افزود: کندی های زیادی در حوزه توسعه حمل و نقل عمومی میبینیم زیرا کارگروهی که باید ۵۰۰ میلیون دلار نفت خام را به ارز و ریال تبدیل می کرد که کارخانه های خودرو ساز به کار تولید به بپردازند ضعیف عمل کردند امروز از ۳ ماه زمان ابتدایی برای این امر شش ماه زمان میگذره و پای قرار داد با خودروساز هستیم بدون تامین منابع مالی که پیگیری من تاکید دارم برای در همین بازه از زمان ۵۰۰۰ دستگاه اتوبوس را قرار داد ببندیم که سهم تهران نیز بالای هزار  دستگاه است.

مناف هاشمی با اشاره به مصوبه برنامه سوم توسعه ادامه داد: نکته سوم درباره واگن های قطار بود که مطرح شد، تهران نیاز به ۳۵۰۰ دستگاه واگن با همین تعداد ایستگاه دارد تا سر فاصله قطارها کاهش پیدا کند و کار پس از پیگیری های مداوم به نقطه خوبی رسیده است و تاکید من این بود در دو ماه باقیمانده از دوره مدیریت شهری ۴۲۰ دستگاه واگن را در قالب ۴ قرار داد ۱۰۵ دستگاهی منعقد کنیم.

او بیان کرد: اگر بتوانیم ۱۰۵۰ دستگاه واگن را تامین کنیم تعداد مسافران ما در مترو به بالای ۵٫۵ میلیون سفر می رسد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: با افتتاح ایستگاه شهرک آزمایش هر ۴ ایستگاه خط شش که در منطقه ۲ واقع شده است به بهره برداری رسید و ارتباط خوبی می تواند با حوزه مرکزی تهران فراهم کند.

مناف هاشمی ادامه داد: ۲۸۰ دستگاه پله برقی و ۶۲ دستگاه آسانسور را در این دوره مدیریت شهری در مترو نصب کردیم ‌و تمام ایستگاه های ما برای معلولان و کم توایان آماده شده است.

او بیان کرد: در چهار سال گذشته با دو ایستگاه که در ماه آینده افتتاح می شود سالانه ۸ ایستگاه افتتاح کردیم که رکورد بسیار خوبی است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: ایستگاه ها را از  ۱۰ درصد تحویل گرفتیم تا ۷۰ درصد که پیشرفت عمده ایستگاه ها ۵۰ درصد بود، البته به این مفهوم نیست که عزیزان در گذشته فعالیت نداشتند و فعالیت آنها قابل تقدیر است اما همین ایستگاه شهرک آزمایش را در حد ۴۰ درصد پیشرفت تحویل گرفتیم و ایستگاه مدافعان سلامت زیر ۵۰ درصد پیشرفت بود.

مناف هاشمی ادامه داد: این بدین معناست که ما در مدیریت شهری کار ساخت ایستگاه های خط ده را آغاز خواهیم کرد و مدیریت بعد آن را تکمیل خواهد کرد.

بر اساس گزارش سایت شهر، وی بیان کرد: در پایان این دوره امیدواریم ۲ ایستگاه دیگر افتتاح کنیم و در شش ماه دوم سال نیز ۸ ایستگاه دیگر افتتاح می شود و عملا ده ایستگاه تا پایان سال افتتاح می شود.