افتتاح واحدهای درمان سرپایی بیماران کرونا در کلینیک‌های شهرداری تهران

شهرداران آنلاین/به گزارش ایسنا، آیین افتتاح واحدهای درمان سرپایی بیماران کرونا در کلینیک‌های شهرداری تهران در درمانگاه منطقه ۹ با حضور دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا استان تهران، دکتر حمید چوبینه مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران، دکتر جلیل کوهپایه‌زاده و دکتر نادر توکلی رئیس و معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران […]

شهرداران آنلاین/به گزارش ایسنا، آیین افتتاح واحدهای درمان سرپایی بیماران کرونا در کلینیک‌های شهرداری تهران در درمانگاه منطقه ۹ با حضور دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا استان تهران، دکتر حمید چوبینه مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران، دکتر جلیل کوهپایه‌زاده و دکتر نادر توکلی رئیس و معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

در بخشی از این آیین، تفاهم‌نامه‌ای میان شرکت شهر سالم و دانشگاه علوم پزشکی ایران به امضا رسید که بر اساس آن، ظرفیت‌های ۹ کلینیک شهرداری تهران جهت ارائه خدمات تشخیصی و درمانی بیماران مبتلا به کرونا در اختیار سیستم درمان شهر تهران قرار می‌گیرد. همچنین امکان افزایش تعداد این مراکز به ۲۰ مرکز نیز وجود دارد.


در بخش دیگری از این مراسم، فرمانده ستاد مقابله با کرونا استان تهران در سخنانی گفت: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایران و با مساعدت ارزشمند جناب آقای دکتر چوبینه، امروز شاهد افتتاح اولین مرکز درمان سرپایی بیماران کووید۱۹ با استفاده از ظرفیت‌های بهداشتی و درمانی شهرداری تهران هستیم.
دکتر زالی افزود: امروز ۹ مرکز در فضاهای وابسته به شرکت شهر سالم افتتاح می‌شود و هر کدام ۱۲ نفر ظرفیت پذیرش بیماران سرپایی کرونا را دارند. با توجه به ظرفیت توسعه این فضاها، پیش‌بینی ما این است که حدود ۱۰۰ تخت بیمارستانی به ظرفیت خدمات درمان کرونا در شهر تهران اضافه شود. در طول یک شبانه‌روز در تهران حدود ۴۲۰۰ تا ۴۴۰۰ بیمار کووید۱۹ به صورت سرپایی درمان می‌شوند که برای هر کدام یک بازه ۶ تا ۸ ساعته طول می‌کشد و مشارکت این مراکز موجب می‌شود که بار بیمارستان‌های سطح شهر کاهش پیدا کند.

وی ادامه داد: مراکز بهداشتی درمانی شهرداری پراکنش مناسبی در سطح تهران دارند و به نظر می‌رسد گام درستی به سمت ارائه خدمات بیشتر در سطح خدمات سرپایی کووید۱۹ وجود دارد. با توجه به اینکه تعرفه خدمات در این مراکز، عمومی است و مشکلی هم برای مراجعه‌کنندگان نخواهد بود.
در این مراسم همچنین مدیرعامل شرکت شهر سالم در جمع خبرنگاران گفت: شهرداری تهران همواره در کنار مردم تهران بوده و شرکت شهر سالم نیز بر اساس مسئولیت اجتماعی خود، در شرایط ویژه کرونایی ظرفیت‌های خود را در اختیار سیستم بهداشت و درمان قرار داد.
دکتر چوبینه ادامه داد: ما در گام نخست ۹ مرکز را در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار دادیم تا پشتیبان بیمارستان‌های شهر تهران باشند و این ظرفیت وجود دارد که تا ۲۰ مرکز هم افزایش یابد تا کمی از آلام بیماران و فشار بر سیستم بهداشت و درمان در این روزهای سخت کاهش پیدا کند.