افتتاح کارخانه تولید خوراک دام و طیور و آبزیان در میاندوآب

کارخانه تولید خوراک دام، طیور و آبزیان میاندوآب با حضور استاندار آذربایجان‌غربی و مسوولان استانی و شهرستانی با سرمایه گذاری یک هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی در روستای “اوچ‌تپه” میاندوآب به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، کارخانه تولید خوراک دام، طیور و آبزیان میاندوآب با حضور استاندار آذربایجان‌غربی و مسوولان استانی و شهرستانی با سرمایه گذاری یک هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی در روستای “اوچ‌تپه” میاندوآب به بهره‌برداری رسید.

این کارخانه با ظرفیت تولید ۱۰۰ هزار تن در سال، از کارخانه های راکد شهرستان بود که در سال ۱۳۸۹ در زمینی به مساحت سه هکتار، با هفت هزار مترمربع زیر بنا و تأسیسات مسقف، احداث شده است که با فعالیت مجدد آن و بهره‌برداری از این واحد تولیدی، علاوه بر امکان تولید و تامین نهاده‌های دامی شهرستان، برای ۳۰ نفر به صورت مستقیم و ۸۵ نفر به طور غیرمستقیم زمینه اشتغال فراهم می شود.

همچنین سیلوی ذخیره سازی نهاده های دامی این کارخانه با ظرفیت بالای ۱۰۰ هزار تن با حضور استاندار و مسوولان کلنگ زنی شد.

به گزارش فارس، استاندار آذربایجان غربی در هشتمین سفر شهرستانی خود امروز، سه‌شنبه وارد میاندوآب شد.

بازدید از شهرک صنعتی شهید باکری میاندوآب و افتتاح فازتوسعه شرکت فرش افشار زرینه و برگزاری میز خدمت توسط معاونان استاندار آذربایجان غربی و مدیران کل استانی در محل مصلای امام خمینی (ره)  از جمله برنامه‌های تدارک دیده شده در سفر مقام عالی دولت در استان به میاندوآب است.

بازدید از مرکز نگهداری معلولان ذهنی بی‌سرپرست و مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست در میاندوآب، دیدار از خانواده شهید امانی (شهید راه امنیت)، دیدار با مردم روستاهای یاریجان علیا و زنجیر آباد، دیدار با مردم شهر جدید بکتاش در مسجد جامع این شهر، بازدید از کمپ گردشگری نوروزلو، دیدار و سخنرانی در جمع نخبگان و ایثارگران شهرستان و نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استاناز دیگر برنامه‌های سفر محمدصادق معتمدیان به شهرستان میاندوآب است.

میاندوآب با ۲۸۵ هزار نفر جمعیت سومین شهرستان بزرگ آذربایجان غربی پس از ارومیه و خوی به شمار می رود.

انتهای خبر/

 

منبع خبر : خبرگزاری فارس