اقامت ۱۷ هزار نفر در مراکز اقامتی آذربایجان‌غربی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی گفت: از آغاز طرح نورزوی تاکنون بیش از ۱۷ هزار در مراکز اقامتی استان اقامت کردند.

به‌گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی، جلیل جباری مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اظهار کرد:از آغاز طرح نورزوی تاکنون بیش از ۱۷ هزار در مراکز اقامتی استان اقامت کردند. این آمار تنها مربوط به هتل‌های، هتل‌آپارتمان‌ها، مهمان‌پذیر و واحدهای بوم‌گردی سطح استان است.

جباری با تشکر از جامعه هتل‌داران استان افزود: در سال جاری افزایش قیمت در مراکز اقامتی استان وجود نداشته است و ۲۰ درصد تخفیف به مسافران ارائه می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی ادامه داد: در این مدت ۸۰ هزار نفر از مکان‌های تاریخی و موزه‌های سطح استان بازدید داشته‌اند که در مقایسه با سال‌ گذشته رشد چشمگیری داشته است.

جباری گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده مبنی بر افزایش سفرها در نوروز امسال همه دستگاه‌های عضو ستاد اجرایی خدمات سفر آمادگی کامل برای میزبانی از مسافران را داشته‌اند که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی عنوان کرد: طبق آمارها، این استان در دور دوم سفرهای نوروزی یکی از مقاصد مهم گردشگری در سطح کشور است و در سطح استان ارومیه، خوی، بوکان و مهاباد با استقبال مسافران نوروزی همراه بودند.

جباری تصریح کرد: تاکنون در چندین شهرستان استان مراسم نوروزگاه برگزار شده و در تعدادی از شهرستان‌ها از جمله شوط نوروزگاه در روزهای بعدی برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: برای توسعه گردشگری در استان برنامه‌های مختلفی برای ایام بعد از ماه رمضان در نظر گرفته شده که برگزاری تورهای آشناسازی، جشنواره‌های ملی گردشگری، برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی از جمله این برنامه‌ها هستند.

به گزارش فارس ۱۷۰۰ اثر تاریخی، بنا و محوطه تپه تاریخی آذربایجان غربی در استان ثبت ملی شده که  پنج درصد آثار ثبت شده کشور را شامل می شود.

هم اکنون تعداد مراکز اقامتی آذربایجان غربی ۱۲۷ باب، مجموع تخت‌های اقامتی پنج هزار و ۳۳۰ دست و تعداد اتاق‌های اقامتی استان ۲ هزار و ۲۴۳ واحد است.

انتهای خبر/

 

منبع خبر : خبرگزاری فارس