مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان: 

امکان تشدید گردوغبار در هرمزگان/مردم از تردد غیرضرور در خیابان‌ها پرهیز کنند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان با اشاره به وجود گرد و غبار در هوای استان هرمزگان و امکان تشدید آن از مردم خواست تا از تردد غیر ضرور در خیابان‌ها پرهیز کنند.

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از اداره کل روابط‌عمومی استانداری هرمزگان، عصر امروز شنبه ۱۹خردادماه، مهرداد حسن زاده مدیر کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان در جلسه فوق‌العاده کارگروه شرایط اضطرار پدیده گرد و غبار، با اشاره به وضعیت ناپایدار جوی و غالب شدن گرد و غبار در استان گفت: همه دستگاه‌های اجرایی عضو کارگروه باید به صورت ویژه برای پاسخ به مخاطره گرد و غبار پای کار باشند و از همه ظرفیت‌ها برای اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به مردم استفاده شود.

 

وی با تأکید بر صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی و افزایش تند باد لحظه ای، افزود: پدیده گرد و غبار در ساعات عصرگاهی نیز وجود دارد و با تاریک شدن هوا و کاهش بیشتر دید رعایت نکات ایمنی در رانندگی شهری ضرورت دارد و لازم است شهروندان بویژه افراد آسیب‌پذیر تا حدامکان از تردد در سطح خیابان ‌ها خودداری کنند.

 

دبیر ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان ضمن تاکید بر لزوم انجام اقدامات پیشگیرانه و احتیاطی ادامه داد: در شرایط تشدید پدیده گرد غبار تقویت این پدیده به همراه مه صبحگاهی دور از انتظار نخواهد بود.