انتقاد نماینده ولی فقیه در هرمزگان از حضور پررنگ معتادین متجاهر در بندرعباس

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با اشاره به اینکه نقاط جرم‌خیز بندرعباس پاک‌سازی شود گفت: به واسطه هوای شهر بندرعباس در فصل زمستان شاهد حضور پررنگ معتادین متجاهر در این شهر خواهیم بود و نیاز است این افراد به منظور جلوگیری ازسرفت ساماندهی شوند. به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم […]

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با اشاره به اینکه نقاط جرم‌خیز بندرعباس پاک‌سازی شود گفت: به واسطه هوای شهر بندرعباس در فصل زمستان شاهد حضور پررنگ معتادین متجاهر در این شهر خواهیم بود و نیاز است این افراد به منظور جلوگیری ازسرفت ساماندهی شوند.

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده ظهرامروز در دیدار فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس و روسای کلانتری‌های زیرمجموعه، بندرعباس را چشم، استان هرمزگان دانست و اظهار کرد: به هر میزان که در شهر بندرعباس بتوانیم در شاخص‌ها وحوزه‌های مختلف موفق باشیم، به همان میزان سایر شهرستان‌های هرمزگان نیز تحت تاثیر قرار خواهند گرفت به همین جهت بندرعباس از اهمیت ویژه‌ای برای نظام برخوردار است.

وی، تامین امنیت داخلی را زمینه‌ساز تامین امنیت خارجی دانست و عنوان کرد: پاک‌سازی نقاط حادثه و جرم‌خیز بندرعباس در دستور کار نیروی انتظامی هرمزگان باشد و نباید متخلفان در این مکان‌ها احساس امنیت کنند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان ضمن قدردانی از تلاش‌های مجموعه انتظامی هرمزگان برای مقابله با قاچاق سوخت تصریح کرد: آن زمان که هنوز مجموعه‌های مختلف پای کار نیامده بودند نیروی انتظامی با تمام توان وارد میدان مبارزه با قاچاق سوخت شده بود که برای موفقیت کامل استان در این زمینه نیازمند حضور و حمایت‌ همه‌جانبه از سوی دستگاه‌های مختلف هستیم‌.

عبادی‌زاده با ذکر این نکته که چالش قاچاق بخش اعظمی از دل‌مشغولی‌ها و سرمایه نیروهای انتظامی را مصرف می‌کرد، افزود: امروزه با تلاش‌های صورت گرفته شاهد افزایش رضایتمندی مردم در این زمینه و کاهش صفوف جایگاه‌های سوخت هستیم.

وی با اشاره به لزوم جلوگیری از بروز و گسترش سرقت‌های خرد در بندرعباس، بیان کرد: بخش اعظمی از سرقت‌های خرد بندرعباس توسط معتادین انجام می‌شود و به واسطه هوای شهر بندرعباس در فصل زمستان شاهد حضور پررنگ معتادین متجاهر در این شهر خواهیم بود و ممکن است اقدام به انجام سرقت‌های خرد کنند که باید برای آن تدبیری اندیشیده شود.

نماینده ولی فقیه با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی دقیق و به موقع، گفت: تلاش‌ها و زحمات نیروی انتظامی باید اطلاع مردم رسیده شود تا مردم آگاه باشند که دستگاه‌های تامین کننده امنیت با تمام تلاش برای تحقق اهداف گام برمی‌دارند. این اطلاع‌رسانی از طریق تلویزیون و رسانه‌ها و حضور میدانی روسای کلانتری‌ها در محلات و مساجد شهر بندرعباس می‌تواند انجام شود که نقش مهمی در جلب مشارکت عمومی مردم داشته باشد.

عبادی‌زاده، جزیره هرمز را جزیره‌الشهدا دانست و خاطرنشان کرد: جزیره هرمز از اهمیت ویژه‌ای برای نظام اسلامی برخوردار است و پیشنهاد می‌کنم سطح نمایندگی نیروی انتظامی در آن جزیره برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی ارتقاء پیدا کند.وی ضمن تاکید بر اهمیت توجه به خانواده‌های کارکنان نیروی انتظامی، بیان کرد: باید توجه ویژه‌ای به خانواده‌ نیروهای انتظامی شود و عقیدتی سیاسی هم برنامه‌های ویژه‌ و متنوعی را برای خانواده‌ها طراحی و اجرا کند.

امام جمعه بندرعباس افزود: برخی از نیروهای فعال در استان هرمزگان نیز از خانواده خود دور هستند و شرایط سختی را تجربه می‌کنند که این افراد باید مورد توجه فرمانده و عقیدتی سیاسی باشند.عبادی‌زاده با اشاره به به اهمیت نقش مشاوره در پیشگیری از وقوع جرم گفت: الگو و زیرساخت‌های خوبی در کلانتری ۱۱ شهید مطهری بندرعباس ایجاد شده که در آن با ارائه خدمات مشاوره به مردم می‌توان بسیاری از چالش‌ها را حل کرد و یک گام مهم در راستای پیشگیری از وقوع جرم محسوب می‌شود. امیدوارم این مدل در سایر کلانتری‌ها نیز اجرا شود.