اوامر رهبری در سیاست‌های کلی توسعه دریامحور با تمام توان پیگیری خواهد شد

استاندار هرمزگان گفت: سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری برای توسعه دریامحور در سه محور زیرساخت‌ها، بسته‌های نرم‌افزاری و مردمی‌سازی اقتصاد دریا با تشکیل کارگروه‌های تخصصی و به کارگرفتن تمام توان پیگیری خواهد شد. به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از اداره کل روابط‌عمومی استانداری هرمزگان، شامگاه چهارشنبه ۱۷ آبان ماه، مهدی دوستی در نشست […]

استاندار هرمزگان گفت: سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری برای توسعه دریامحور در سه محور زیرساخت‌ها، بسته‌های نرم‌افزاری و مردمی‌سازی اقتصاد دریا با تشکیل کارگروه‌های تخصصی و به کارگرفتن تمام توان پیگیری خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از اداره کل روابط‌عمومی استانداری هرمزگان، شامگاه چهارشنبه ۱۷ آبان ماه، مهدی دوستی در نشست شورای برنامه‌ریزی استان اتمام پروژه‌های نیمه تمام را جزو تکالیف ابلاغی هیات دولت دانست و اظهارداشت: بخش عمده اعتبارات باید صرف پروژه‌هایی شود که پیشرفت فیزیکی بالایی دارند و می‌توانیم با تامین اعتبار، آن‌ها را به اتمام برسانیم تا مردم زودتر از منافع طرح‌های نیمه‌تمام برخوردار شوند.

وی افزود: بر اساس تخصیص جدیدی که به استان انجام شده است، میزان ۴۰۳۲ میلیارد ریال از منابع محرومیت‌زدایی برای تکمیل شبکه آبرسانی به ۴۸ روستا در نظر گرفته شده که با آن ۱۲ هزار و ۴۶۱ خانوار دیگر هم از نعمت آب آشامیدنی سالم و پایدار برخوردار خواهند شد.

استاندار هرمزگان، عنوان‌کرد: حدود ۴۰ میلیارد تومان جدید هم برای ساماندهی رودخانه‌ها و دایکت‌های حفاظتی اختصاص پیدا کرده است .

نماینده عالی دولت در استان همچنین از تخصیص اعتباراتی برای تکمیل پل‌های ماشنگی، سرخنگی و کرمون خبر داد و گفت: در این جلسه برای تکمیل پل شریفی، بازسازی محور سیاهو، بازسازی معابر آسیب‌دیده میناب و رودان در سیلاب نیز اعتبارات تخصیص پیدا کرد.

مهدی دوستی، در بررسی پروژه‌های دستگاه‌های اجرایی حاصله از ایفای مسئولیت‌های اجتماعی استان، تاکید‌کرد: به هیچ عنوان هیچ دستگاهی حق دریافت و استفاده از سهم مسئولیت‌های اجتماعی صنایع را ندارد و برای این امر حتما باید با اطلاع، نظارت و تصویب شورای برنامه‌ریزی استان طرح تعریف شود.

استاندار هرمزگان در بخش پایانی سخنانش نیز با اشاره به در پیش‌بودن دور دوم سفر ریاست جمهوری، عنوان ‌کرد: همه مدیران باید تلاش کنند که در زمان باقی‌مانده درصد تحقق مصوبات دور اول سفر را بالا ببرند و سازمان برنامه و بودجه استان نیز ضرورت دارد در راستای تحقق این امر نهایت همکاری را داشته باشد.

وی ادامه داد: حدود ۲۰۰ مدرسه، ۸ هزار هکتار مزارع پرورش میگو، ۶ هزار تن ظرفیت جدید ماهی در قفس، واحد قیرسازی در خلا، آغاز واحد آمونیاک، ۱۰۰۰میلیارد تومان اصلاح شبکه خطوط برق رسانی، آغاز شهرهای جدیدی مانند خلیج‌فارس، نیروگاه اتمی سیریک، افتتاح و کلنگ‌زنی بسته‌‌های فاضلاب، آبرسانی به ۱۵۰ روستا و غیره کارهای بزرگی است که در سفر دوم رئیس جمهور محقق خواهد شد.

دوستی خاطرنشان‌کرد: کاشت۶.۵ میلیون درخت، بهره‌برداری از ۴۰ سازه آبخیزداری، افتتاح بیش از ۵۰۰ کیلومتر راه و افتتاح بیمارستان‌های کودکان بندرعباس و فارابی بستک نیز از جمله طرح‌هایی است که در سفر رئیس جمهور به بهره‌برداری خواهند رسید اما با این وجود ضرورت دارد بسته سفر رئیس جمهور را از اینکه هست نیز قوی‌تر کنیم‌.

وی برنامه‌ریزی در سه سرفصل توسعه سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و مردمی‌سازی را به عنوان اولویت‌های مدیران استان معرفی کرد و عنوان‌کرد: بزرگترین بهره‌ای که مردم می‌توانند از استقرار دولت سیزدهم ببرند، مردمی ‌سازی اقتصاد است از این رو باید تا می‌توانیم تلاش کنیم تا شکاف ایجاد شده بین توسعه صنعتی استان و مردم از بین برود ضمن اینکه برای سفر رئیس جمهور باید بسته نرم‌افزاری و اصلاح قوانین موردنیاز نیز آماده شود.

استاندار هرمزگان با تاکید بر لزوم تدوین بسته مطالعاتی برای استان، ابرازداشت: ضرورت دارد در طرح‌ها و تصمیمات نظر بخش خصوصی و اتاق بازرگانی استان  نیز اخذ شود و در پیشنهادات نیز فقط به حوزه خودتان اکتفا نکنید و اگر نیازی را خارج از حوزه خود دیدید آن را هم برای طرح در مصوبات جدید سفر ریاست جمهوری اعلام کنید.

دوستی با بیان اینکه مصوبات سفر رئیس جمهور در حکم مصوبات هیات دولت است بر لزوم طرح مسائل برزمین مانده استان و نیازهای اساسی در سفر رئیس جمهور تاکید کرد و  اشاره‌ای نیز به هماهنگ‌سازی سیاست‌ها داشت.

وی در پایان با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد دریاپایه توسط رهبر معظم انقلاب، خاطرنشان‌کرد: از امروز یکی از اصلی‌ترین وظایف و شاخص‌های ارزیابی تمامی مدیران استان میزان تمرکز و عملیاتی‌سازی این سیاست‌ها است؛ تمامی دستگاه‌های استان موظفند ظرف یک ماه آتی نقش خود را در اجرای این دستور حضرت آقا مشخص و برنامه اولیه خود را ارائه کنند چرا که بزرگترین جایی که می‌تواند این ابلاغیه را اجرا کند، استان هرمزگان است از این رو این مسئله نیز باید با حساسیت دنبال شود و مدیران نگاه ویژه‌ای به آن داشته باشند و بسته توسعه جزایر استان برای رونمایی در سطح ملی تدوین شود.