ایجاد ۴۵ هزار فرصت شغلی در استان آذربایجان شرقی در ۱۴۰۱

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: برای تحقق شعار سال حداقل ایجاد ۴۵ هزار فرصت شغلی در استان مدنظر قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حسین فتحی امروز در دیدار با اعضای هیات مدیره و بازرسان کانون انجمن های صنفی کارگری استان آذربایجان شرقی با اشاره به ایجاد ۱۵ هزار فرصت شغلی در استان در سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: ایجاد این میزان فرصت شغلی در سال ۱۴۰۱ حدود سه برابر برنامه گذشته است.

وی با اشاره به اینکه اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی به عنوان قرارگاه هماهنگ کننده ایجاد  فرصت های شغلی در استان تعیین شده است گفت: تحقق این برنامه نیازمند همکاری و همراهی سایر دستگاه های اجرایی است که البته هدف ما در این اشتغالزایی تحقق اشتغال همراه با خلاقیت و کارآفرینی است.

فتحی همچنین با اشاره به وضعیت واحدهای صنعتی و تولیدی استان آذربایجان شرقی گفت:خوشبختانه سال گذشته اعتراضاتی که در سطح جامعه کارگری رخ داد هیچکدام  مربوط به مسایل تعویق در پرداخت حقوق نبود و این خود یک گام بزرگ  محسوب می شود.

وی تصریح کرد: برخی از اعتراضات کارگری که در سال گذشته شاهد بودیم بیشتر ناشی از مسایل معیشتی  واقتصاد  کلان بود و بخش عمده دیگر آن به مسایل اجرای طرح طیقه بندی مشاغل مربوط می شد که خوشبختانه با تلاش و همکاریهای صورت گرفته توانستیم رشدی ۷۰۰ برابری را در اجرای طرح طبقه بندی مشاغل کارگران در سطح واحدهای صنعتی و تولیدی به دست آید.

فتحی همچنین به حضور تشکل های کارگری قوی ، متعهد وآشنا به قوانین  اشاره کرد وگفت:حضور این تشکل ها از جمله کانون انجمن های صنفی کارگران استان آذربایجان شرقی به عنوان زبان گویای جامعه کارگری توانستند با یک هدف مشترک که همانا دفاع از حقوق جامعه کارگری و بازنشستگی بود یاریگر اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی باشند

ناصر چمنی  دبیرکانون انجمن های صنفی کارگران استان آذربایجان شرقی نیز در این نشست طی سخنانی با اشاره به آرامش حاکم برواحدهای صنعتی و تولیدی استان آن را نتیجه مدیریت هوشمندانه در اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد و گفت: یکی از اقدامات خوب انجام شده در اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی  تشکیل کمیته واکنش های سریع کارگری می باشد که در این کمیته هر معضل موجود در واحدهای صنعتی سریعا رصد و قبل از تبدیل به بحران حاد مورد رسیدگی قرار می گیرد که در نتیجه آن هر کارگری حتی میتواند در برگ ساده بدون نام و نشان مشکلات واحد خود را اعلام و این کمیته پس از صحت آن را در دستور کار قرار می دهد.

عضو سابق شورای عالی کار با اشاره به شعار سال مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: بررسی فرامین معظم له در این زمینه به خوبی نشان می دهد ایشان به مسایل اقتصادی  وتولیدی که کارگران در خط مقدم آن قرار دارند توجه خاصی داشته اند و صرف نظر از رویکرد سیاسی دولت ها  اگرطی این سال ها تنها بخشی از این فرامین به جدیت مورد توجه قرار می گرفت کشور با این همه مشکلات معیشتی و اقتصادی روبه‌رو نبود.

در ادامه این نشست هریک از اعضای هیأت مدیره و بازرسان کانون انجمن‌های صنفی کارگران استان آذربایجان شرقی به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱


منبع خبر : خبرگزاری فارس