ایستگاه مترو شهید مطهری تا پایان شهریور ۱۴۰۰ آماده تست گرم قطار است

شهرداران آنلاین/منصور درویشی در گفت و گو با شهرنیوز، با تشریح آخرین وضعیت ساخت ایستگاه مترو شهید مطهری قم، اظهار داشت: این ایستگاه سه ورودی دارد که در حال حاضر تکمیل مراحل ورودی‌های دو و سه در حال انجام است، ورودی دو از سمت میدان تره بار و ورودی سه نیز در ضلع جنوبی میدان […]

شهرداران آنلاین/منصور درویشی در گفت و گو با شهرنیوز، با تشریح آخرین وضعیت ساخت ایستگاه مترو شهید مطهری قم، اظهار داشت: این ایستگاه سه ورودی دارد که در حال حاضر تکمیل مراحل ورودی‌های دو و سه در حال انجام است، ورودی دو از سمت میدان تره بار و ورودی سه نیز در ضلع جنوبی میدان قرار دارد که هم اکنون این وروی ها از بیرون تکمیل شده و از داخل نیز ورودی دو بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی بیان کرد: ساخت ورودی یک و کیوسک‌های تهویه نیز در حال انجام بوده که بخشی از کارها باقی مانده و سعی می‌کنیم نمای بیرونی از سطح خیابان را تکمیل کنیم.

مدیرعامل سازمان قطار شهری شهرداری قم در مورد میدان مطهری نیز بیان کرد: حصارهای میدان باز و برای  بهسازی تحویل شهرداری منطقه شده تا این میدان نیز تکمیل و در اختیار شهروندان قرار گیرد.

درویشی خاطرنشان کرد: ایستگاه میدان مطهری در سه طبقه ساخته می‌شود که یکی از طبقات بلیت فروشی، طبقه دیگر سکوی مسافران و دیگری نیز نصب تاسیسات است.

وی گفت: در حال حاضر نیز پیشرفت انجام کار در طبقات حدود ۸۰ درصد است و با برنامه ریزی صورت گرفته امیدواریم با حدود ۱۲۵ نفر نیروی کاری که در ساخت ایستگاه فعال هستند در کمترین زمان ممکن شاهد بهره برداری طرح باشیم.

مدیرعامل سازمان قطار شهری شهرداری قم گفت: براساس پیش بینی صورت گرفته تا سه ماه آینده کل پروژه را تکمیل می‌کنیم اما در حال حاضر و به منظور انجام تست گرم تکمیل سالن بلیت فروشی، اتاق‌های اداری و تکمیل سکوها در دست اقدام است.