باغ ایرانی نگین شیراز

شهرداران آنلاین/حیدر اسکندرپور سه شنبه یازدهم خرداد ماه در بازدید از پروژه باغ ایرانی گفت: این باغ در بولوار امیرکبیر به مساحت ۱۰ هکتار با الگوگیری از طراحی باغات ایرانی در حال احداث و دارای هزار متر آبنما، کوشک میانی و گالری ورودی است. وی اضافه کرد: شیراز دارای مجموعه باغات قصردشت و باغ های […]

شهرداران آنلاین/حیدر اسکندرپور سه شنبه یازدهم خرداد ماه در بازدید از پروژه باغ ایرانی گفت: این باغ در بولوار امیرکبیر به مساحت ۱۰ هکتار با الگوگیری از طراحی باغات ایرانی در حال احداث و دارای هزار متر آبنما، کوشک میانی و گالری ورودی است.
وی اضافه کرد: شیراز دارای مجموعه باغات قصردشت و باغ های تاریخی عفیف آباد، ارم، جهان نما، دلگشا و … به عنوان مراکز گردشگری است اما طی دهه های گذشته باغ جدیدی با ویژگی این مجموعه های ارزشمند همچون طراحی الگو گرفته از باغ های اصیل ایرانی به داشته های شیراز افزوده نشده است.
شهردار شیراز نوید داد: مجموعه امکانات باغ ایرانی، آن را تبدیل به یکی از مراکز گردشگری شیراز می کند و گردشگران در کنار بازدید از سایر مراکز، از این باغ نیز بازدید می کنند.
اسکندرپور افزود: عملیات اجرایی پروژه باغ ایرانی به خوبی پیش می رود و تلاش داریم طی ماه های آینده این پروژه به بهره برداری برسد