باغ وحش صفه اصفهان به نقاهتگاه و پناهگاه حیوانات تبدیل می شود

شهرداران آنلاین/شهردار اصفهان گفت: برای تحقق خواسته چندساله فعالان حقوق حیوانات، باغ وحش صفه اصفهان به نقاهتگاه و پناهگاه حیوانات تبدیل می شود. به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی اعلام کرد: در این دوره مدیریت شهری همواره بر آن بوده ایم تا بر مبنای صداقت و پوشاندن جامه عمل به […]

شهرداران آنلاین/شهردار اصفهان گفت: برای تحقق خواسته چندساله فعالان حقوق حیوانات، باغ وحش صفه اصفهان به نقاهتگاه و پناهگاه حیوانات تبدیل می شود.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی اعلام کرد: در این دوره مدیریت شهری همواره بر آن بوده ایم تا بر مبنای صداقت و پوشاندن جامه عمل به وعده های داده شده و پاسخگویی مطالبات شهروندان و شهرنشینان اصفهان عمل کنیم که بر همین اساس و با نظر به مطالبات مردمی و فعالان حقوق حیوانات، تبدیل باغ وحش صفه اصفهان به نقاهتگاه و پناهگاه حیوانات در دستور کار شهرداری اصفهان قرار گرفت.

وی ادامه داد: این پناهگاه برای نگهداری از حیوانات بی سرپناه گمشده و یا رهاشده که در صورت بلاتکلیف بودن وضعیت ادامه حیات ندارند و امکان نگهداری آنها در پناهگاه موجود در شهر اصفهان نیست( مانند برخی حیوانات وحشی و دیگر گونه ها که بعضا در مجموعه های قاچاق، کشف و تحویل شهرداری می شوند) تا زمان نیاز به این فضا، فعال خواهد بود.

وی بیان کرد: همچنین در این راستا خرید هرگونه جدید از حیوانات برای باغ وحش ممنوع است و باید تلاش و اقدام لازم برای انتقال سریع گونه های جانوری به سایر مکان های نگهداری که برای ادامه حیات و حفظ حقوق این حیوانات مناسب باشد، در دستور کار شهرداری منطقه ۵ و معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان قرار گیرد.