بررسی تعیین حسابرس شهرداری به منظور عدم نظارت مالی دیوان محاسبات

شهرداران آنلاین/به گزارش خبرنگار مهر، بررسی دو فوریت استفساریه شهردار تهران در خصوص مصوبه «نظام نامه انتخاب حسابرس و حسابرسی از شهرداری تهران، سازمان‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات وابسته و تابعه» در جلسه امروز شورای شهر بررسی شد. در ابتدا حامد مظاهریان معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا در توضیح این لایحه گفت: یک مسئله […]

شهرداران آنلاین/به گزارش خبرنگار مهر، بررسی دو فوریت استفساریه شهردار تهران در خصوص مصوبه «نظام نامه انتخاب حسابرس و حسابرسی از شهرداری تهران، سازمان‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات وابسته و تابعه» در جلسه امروز شورای شهر بررسی شد.

در ابتدا حامد مظاهریان معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا در توضیح این لایحه گفت: یک مسئله فوری در رابطه با مسائل شهرداری ایجاد شده و دیوان محاسبات هرازگاهی مکاتباتی می‌کند و تقاضای ورود به مسائل مالی شهرداری را دارد. این در حالی است که ما نهادهای نظارتی و بالاسری خود را داریم. این امر وضعیت نامناسبی را ایجاد کرده است.

وی افزود: فوریت این لایحه به دلیل این است که در حال حاضر نیز لوایحی مبنی بر درخواست دیوان محاسبات به ما می‌رسد.

در ادامه مرتضی الویری عضو شورای شهر گفت: این موضوع در کمیسیون برنامه و بودجه مطرح نشده است لذا ضرورتی برای بررسی آن به صورت دو فوریت وجود ندارد. درخواست دارم لایحه به یک فوریت تبدیل شود و در کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد.

در نهایت بررسی یک فوریت این لایحه با ۱۶ رأی موافق به تصویب رسید.