بررسی لایحه کاهش مصرف محصولات پلاستیکی ادامه می یابد

شهرداران آنلاین/به گزارش خبرگزاری مهر، سیصد و سومین جلسه علنی شورا در روز یکشنبه ۳۰ خرداد ماه ۱۴۰۰ در صحن شورا برگزار می‌شود. این جلسه با ادامه بررسی لایحه شهردار تهران در خصوص اصلاح مصوبه الزام شهرداری تهران به تغییر الگو و کاهش مصرف کیسه‌ها و محصولات یکبار مصرف پلاستیکی و جایگزین کردن مواد قابل بازیافت غیر پلاستیکی […]

شهرداران آنلاین/به گزارش خبرگزاری مهر، سیصد و سومین جلسه علنی شورا در روز یکشنبه ۳۰ خرداد ماه ۱۴۰۰ در صحن شورا برگزار می‌شود.

این جلسه با ادامه بررسی لایحه شهردار تهران در خصوص اصلاح مصوبه الزام شهرداری تهران به تغییر الگو و کاهش مصرف کیسه‌ها و محصولات یکبار مصرف پلاستیکی و جایگزین کردن مواد قابل بازیافت غیر پلاستیکی در کلیه مراکز وابسته به شهرداری تهران و قرائت گزارش کمیسیون اصلی (سلامت محیط زیست و خدمات شهری) شروع می‌شود.

سپس لایحه شهردار تهران در خصوص تفریغ بودجه سال ۱۳۹۸ شهرداری تهران و لایحه دیگر شهردار تهران در خصوص اصلاحیه مصوبه چگونگی محاسبه و اخذ بهای خدمات مدیریت پسماند (عادی) با اصلاحات بعدی و قرائت گزارش کمیسیون‌های (سلامت محیط زیست و خدمات شهری برنامه و بودجه) مورد بررسی قرار می‌گیرند.

در ادامه بررسی صورت جلسات شصت و یکمین و شصت و دومین جلسه کمیسیون نامگذاری و تغییر نام اماکن و معابر عمومی شهر تهران و بررسی طرح ایجاد سامانه واحد درخواست نظارت و پیگیری شهروندان و قرائت گزارش کمیسیون اصلی (نظارت و حقوقی) در دستور کار قرار می‌گیرد.

همچنین لایحه شهردار تهران در خصوص اخذ مجوز تملک و تصویب معامله پلاک ثبتی از اراضی طرشت و قرائت گزارش مشترک کمیسیون‌های (برنامه و بودجه _نظارت و حقوقی) و لایحه شهردار تهران در خصوص اعطای مجوز جهت انعقاد قرار دارد احداث و تکمیل پروژه‌های نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب و قرائت گزارش کمیسیون اصلی (برنامه و بودجه) در ادامه جلسه بررسی می‌شوند.

بعد از این نیز لایحه شهردار تهران در خصوص «مجوز واگذاری حق بهره برداری و تمدید قرارداد قطعه زمین به چند پلاک ثبتی متعلق به شهرداری به انجمن خوشنویسان ایران» مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در پایان نیز بررسی گزارش حسابرسی رسمی شورای اسلامی شهر تهران در خصوص حسابرسی (سازمان نوسازی شهر تهران)، (سازمان ورزش و تندرستی شهرداری تهران)، (سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران)، (سازمان مشاور فنی و مهندسی شهرداری تهران) برای سال مالی ۱۳۹۴و قرائت گزارش کمیسیون اصلی (برنامه و بودجه) در دستور کار قرار دارد.