بررسی نهایی برنامه پنج‌ساله دوم شهرداری قم

شهرداران آنلاین/به گزارش شهرنیوز، عبدالله جلالی امروز و در یکصد و نود و نهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر با بیان این که بحث تفریغ بودجه شهرداری قم در سال گذشته در دستور کار قرار دارد اظهار کرد: در این راستا و بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر، تفریغ بودجه سال […]

شهرداران آنلاین/به گزارش شهرنیوز، عبدالله جلالی امروز و در یکصد و نود و نهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر با بیان این که بحث تفریغ بودجه شهرداری قم در سال گذشته در دستور کار قرار دارد اظهار کرد: در این راستا و بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر، تفریغ بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری قم و سازمان‌های تابعه و همچنین شورای اسلامی شهر باید در همین دوره پنجم شورا مورد رسیدگی قرار گیرد و نهایی شود.

وی ادامه داد: بنابراین در نشست امروز شورای اسلامی شهر، تفریغ بودجه سال گذشته شورای اسلامی شهر در دستور کار قرار گرفته و امیدواریم تفریغ بودجه ۱۳۹۹ شهرداری قم و سازمان‌های تابعه آن نیز در نشست آتی شورا مطرح و رسیدگی شود.

رئیس شورای اسلامی شهر مقدس قم همچنین ابراز امیدواری کرد بحث و بررسی برنامه پنج‌ساله دوم شهرداری قم نیز در نشست فردای کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر نهایی شود و به تصویب برسد.

در عین حال در نشست امروز شورای اسلامی شهر، دو لایحه مربوط به دو توافقنامه منعقده فیمابین شهرداری قم با برخی اشخاص حقیقی درباره تهاتر و یا مُعوّض برخی پلاک‌های ثبتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید.

همچنین لایحه اخذ مجوز تمدید مهلت محاسبه عوارض پروانه ساختمانی درب و پنجره سازان تا پایان سال ۱۴۰۰ نیز با موافقت اعضای شورای اسلامی شهر همراه شد.

و اما یکی دیگر از دستورجلسه‌های نشست امروز شورای اسلامی شهر درباره بررسی تفریغ بودجه ۱۳۹۹ شورای اسلامی شهر مقدس قم بود که زین العابدین قراچورلو به عنوان یکی از اعضای این شورا درباره آن گفت: بودجه در نظر گرفته شده برای شورای اسلامی شهر در سال گذشته، جمعا حدود دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بود که بر اساس اسناد موجود، حدود دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان از آن هزینه شده است.

وی با اشاره به تحقق حدود ۹۰ درصدی این بودجه تصریح کرد: مهم‌ترین کُدهای در نظر گرفته شده در این بودجه مربوط به حق جلسات، حق الوکاله و حق مشاوره‌ها بوده است.

بر این اساس اعضای شورای اسلامی شهر در پایان جلسه رسمی علنی امروز خود لایحه اخذ مجوز تفریغ بودجه سال ۱۳۹۹ این شورا را با وصولی قطعی حدود ۲۳ میلیارد و هزینه قطعی حدود ۲۱ میلیارد ریال به تصویب رساندند.