برنامه های هفته بسیج دانش آموزی در هرمزگان تشریح شد

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، سرهنگ پاسدار جعفر اسلامی پیش از ظهر یکشنبه در نشست خبری ضمن گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی اظهار داشت: هفته بسیج دانش‌آموزی از ۸ آبان آغاز و تا ۱۳ آبان که روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و دانش‌آموز است ادامه دارد و در این […]

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، سرهنگ پاسدار جعفر اسلامی پیش از ظهر یکشنبه در نشست خبری ضمن گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی اظهار داشت: هفته بسیج دانش‌آموزی از ۸ آبان آغاز و تا ۱۳ آبان که روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و دانش‌آموز است ادامه دارد و در این هفته برنامه‌های متنوعی را برای دانش‌آموزان در نظر گرفته است.

سرهنگ پاسدار اسلامی با اشاره به «جبهه مقاومت غزه و کودکان مظلوم فلسطین» اذعان داشت: با توجه به اهمیت جبهه مقاومت در فلسطین و غزه، در همین راستا برنامه‌های بسیج دانش آموزی برگزار می‌شود.

وی، یکی از مهمترین برنامه هفته بسیج دانش آموزی را ایجاد فضای گفتمان سازی با دانش آموزان برشمرد.

جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد علیه السلام درامور اقشار بسیج استان هرمزگان درامور اقشار بسیج به تشریح برنامه‌های هفته بسیج دانش آموزی پرداخت و گفت: هزار و۶۰۰ واحد بسیج دانش آموزی استان هر کدام به صورت مجزا برنامه‌های متنوعی را در عرصه‌های مختلف برنامه ریزی کرده اند.

وی گفت: ویژه برنامه‌های هفته بسیج دانش آموزی در هرمزگان شامل برنامه‌های فرهنگی «برگزاری مسابقات قرآن، سرود و تئاتر» و همچنین برنامه‌های علمی در سطح مدارس و واحدهای مقاومت است.

سرهنگ اسلامی، فعالیت‌های گروه‌های جهادی سازندگی در حوزه بسیج دانش آموزی در مدارس را یکی دیگر از برنامه‌های این هفته نام برد.

جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد علیه السلام دراموراقشاربسیج استان هرمزگان ابراز داشت: به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی، برنامه‌های ورزشی توسط واحدهای مقاومت برنامه برگزار می‌گردد و همچنین چندین برنامه ویژه و خاص با مشارکت تمام دانش آموزان و مجموعه‌های دانش آموزی انجام می‌شود.

سرهنگ اسلامی بیان داشت: طبق روال هرساله ویژه برنامه راهپیمایی ۱۳ آبان ماه توسط بسیج دانش آموزی انجام می‌شود و امسال نیز در همه شهرستان‌ها و مرکز استان گردهمایی پر شکوه ۱۳ آبان ماه برگزار می‌شود.

به گفته وی، در یوم الله ۱۳ آبان ماه دانش آموزان انقلابی در حمایت از مردم غزه و کودکان مظلوم فلسطین تجمع می‌کنند.

وی، یادواره شهدای دانش آموز در شهرستان‌های مختلف، توزیع دو هزار بسته لوازم التحریر با تمثال شهدا و وصیت نامه شهدا را جزو برنامه‌های مهم و اثرگذار در هفته بسیج دانش آموزی اعلام کرد.

جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد علیه السلام درامور اقشار بسیج استان هرمزگان همچنین از افتتاح واحدهای بسیج دانش آموزی در مدارس غیرانتفاعی استان هرمزگان در هفته بسیج دانش آموزی خبر داد و گفت: چند واحد آموزشی غیرانتفاعی تحت عنوان «چفیه های بهشتی» به صورت نمادین افتتاح می‌شود.

سرهنگ پاسدار جعفر اسلامی اذعان داشت: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده به مناسبت روز دانش آموز، بنا داریم که تعدادی از دانش آموزان منتخب هرمزگانی به دیدار مقام معظم رهبری «مدظلله عالی» شرف یاب شوند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان ما آینده سازان انقلاب اسلامی هستند و بایستی گفتمان سازی در مدارس صورت بگیرد، گفت: دانش آموزان ما باید بر خلاف آرمان و اهداف دشمنان در گام دوم انقلاب دنباله روی آرمان‌ها و ارزش‌های انقلابی اسلامی ایران باشند.