بهره‌برداری از پایانه جدید شرق در سال ۱۴۰۱ | پس از وقفه ۵ ساله، پایانه شرق تهران تعیین تکلیف شد

در راستای درخواست‌های مردم و تاکید شهردار تهران مبنی بر راه‌اندازی و بهره‌برداری از پایانه جدید شرق در سال آینده، معاونان شهردار تهران با همراهی شهردار منطقه۱۳ از پروژه پایانه شرق بازدید کردند. آنها ضمن رصد مشکلات ناشی از توقف پنج ساله پروژه، راهکارهای مربوط به بهره‌برداری از پایانه در۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۱ ارائه دادند. در این […]

در راستای درخواست‌های مردم و تاکید شهردار تهران مبنی بر راه‌اندازی و بهره‌برداری از پایانه جدید شرق در سال آینده، معاونان شهردار تهران با همراهی شهردار منطقه۱۳ از پروژه پایانه شرق بازدید کردند. آنها ضمن رصد مشکلات ناشی از توقف پنج ساله پروژه، راهکارهای مربوط به بهره‌برداری از پایانه در۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۱ ارائه دادند. در این بازدید موضوعاتی از جمله نحوه تأمین مالی پروژه و خرید تجهیزات، ارائه برنامه برای ساخت و راه‌اندازی خط مترو و ایستگاه پایانه جدید شرق، استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی مورد بررسی قرار گرفت. همچنین ارائه برنامه زمان‌بندی برای شروع پروژه توسط معاونت فنی و عمرانی و تاکید بر تداوم جلسات به‌ منظور بررسی میزان پیشرفت کار از دیگر موضوعات مورد بحث بود.

پروژه‌ای با ۱۳۰ هزارمتر وسعت

ساخت پروژه پایانه جدید شرق در مساحتی به وسعت ۱۳۰ هزار مترمربع شامل ساختمان ترمینال در ۳ طبقه و پارکینگ به ظرفیت ۴۸۵ خودرو و ۸۵ اتوبوس به همراه محوطه‌سازی بعد از پنج سال توقف مجدد آغاز شده و عزم مدیریت شهری برای تکمیل و اتمام آن در سال آینده جدی است. سازمان پایانه‌ها و پارک‌سوارها به‌عنوان دبیرخانه کارگروه اتمام پروژه پایانه جدید شرق انتخاب شده‌است.

بازدید مدیران شهری از این پروژه با حضور «حسین نظری» معاون هماهنگی و امور مناطق، «سیدمجتبی شفیعی» معاون حمل و نقل و ترافیک، «عباس شعبانی» معاون فنی و عمرانی، «جلال بهرامی» معاون خدمات شهری و محیط‌زیست شهردارتهران و «محمدهادی علی‌احمدی» شهردار منطقه ۱۳برگزار شد.

علاوه براینها در این نشست که «مهدی وحدت‌کار» مدیرعامل سازمان پایانه‌ها و پارک‌سوارها، «بهرام نکاحی» سرپرست شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، «علی امام» مدیرعامل شرکت مترو، «مهدی اسماعیل‌بیگی» مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران حاضر بودند.

منبع خبر