بهره برداری از ۱۰۰ میلیارد ریال پروژه از سوی سازمان فاوا  

با هدف هوشمندسازی ارائه خدمات و شفافیت در بخش های مختلف شهرداری اصفهان، یکصد میلیارد ریال پروژه از سوی سازمان فاوا اجرا و بهره برداری شد.

بهره برداری از 100 میلیارد ریال پروژه از سوی سازمان فاوا  

با هدف هوشمندسازی ارائه خدمات و شفافیت در بخش های مختلف شهرداری اصفهان، یکصد میلیارد ریال پروژه از سوی سازمان فاوا اجرا و بهره برداری شد.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، حمیدرضا ابطحی، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان گفت: سازمان فاوای شهرداری اصفهان توانسته یکصد میلیارد ریال طرح را اجرایی کند که از جمله این طرح ها می توان به طراحی و اجرای پلاک های پستی با قابلیت خوانش QR کد، یکپارچه‌سازی سامانه‌های حوزه معاونت مالی، اقتصادی شهرداری اصفهان، سامانه کنترل عملیات و مدیریت پروژه‌های شهرداری اصفهان و ….. اشاره کرد.  

وی ادامه داد: در همین راستا، از جمله اقدامات سازمان فاوا درگاه جامع الکترونیکی شهرداری اصفهان به نشانی www.isfahan.ir با تاکید بر سیاست‌های آشکار و صریح، بروکراسی شفاف، پاسخگویی در قبال فعالیت‌ها و مشارکت فعال مردم در امور اجتماعی همچنین فاز نخست تأمین سامانه میز خدمت شهرداری به نشانی my.isfahan.ir به منظور ارائه خدمات غیرحضوری، کاهش مراجعات، ارتقا رضایت و افزایش اعتماد شهروندان به خدمات شهرداری است.

همچنین سامانه پروفایل شهروندی به نشانی Profile.isfahan.ir با هدف مدیریت یکپارچه اطلاعات شهروندان اصفهان در ارائه خدمات از دیگر پروژه‌های سازمان فاوا به شمار می‌آید.

وی افزود: از دیگر طرح های این سازمان می توان به فاز دوم طراحی و راه اندازی اتاق مانیتورینگ نظارت تصویری حراست شهرداری با هدف تامین، نصب و راه‌اندازی سیستم نظارت تصویری و تجهیزات مورد نیاز همه دوربین‌های نصب شده در ساختمان‌های مختلف شهرداری، طراحی و راه‌اندازی تالار هوشمند شورای اسلامی شهر اصفهان با هدف اصلاح وضع موجود سالن جلسات شورای اسلامی شهر و تبدیل آن به یک تالار هوشمند، اشاره کرد.

پروژه تأمین و راه‌اندازی اتصال برق و شبکه داخلی تجهیزات باکس‌های فیبرنوری ۷۲ نقطه ترافیکی با هدف نگهداری و پشتیبانی از شبکه فیبرنوری شهرداری و برقراری ارتباطات این شبکه با دوربین‌ها، کنترلرها و تجهیزات ترافیکی از دیگر طرح های اجرایی سازمان فاواست.

اجرای فاز نخست یکپارچه‌ سازی سامانه‌های حوزه معاونت مالی، اقتصادی شهرداری اصفهان با هدف تسهیل و شفاف‌سازی همه فرآیندهای حوزه معاونت مالی، اقتصادی و ارتباط سامانه جامع درآمد شهرداری با سایر سامانه‌های این معاونت نظیر مالی، امور قراردادها، سامانه یکپارچه بودجه و اعتبارات (سیبا) نیز با هدف مدیریت اطلاعات و فرآیندهای مربوط به تدوین، تصویب، تفکیک و تخصیص بودجه و تأمین اعتبارات شهرداری به منظور توزیع عادلانه منابع مالی، پیش بینی نیازهای آینده و شناسایی، جذب و بهره‌برداری از منابع موجود شهرداری، سامانه یکپارچه بودجه و اعتبارات (سیبا) و سامانه مناقصات شهرداری به نشانی Etender.isfahan.ir با هدف مکانیزه کردن فرآیندهای مربوط به امور قراردادها و امکان برقراری ارتباط با سایر سامانه‌های معاونت مالی، اقتصادی شهرداری از دیگر پروژه‌های رونمایی شده سازمان فاوا است.

فاز دوم سامانه کنترل عملیات و مدیریت پروژه‌های شهرداری اصفهان به منظور یکپارچه‌سازی گردش اطلاعات و مدیریت پروژه‌ها در راستای تحقق اهداف و سیاست‌های اسناد راهبردی شهرداری از جمله سند چشم‌انداز اصفهان و استقرار استاندارد مدیریت پروژه (پی. ام. باک(PMBOK)) اجرا شده است همچنین سامانه هوشمند و مکان‌مند قراردادهای خدمات شهری و فضای سبز و نگهداری و تعمیرات با هدف ایجاد یک نظام سازمانی مکانیزه و خودکار به منظور کنترل و نظارت بر عملکرد پیمانکاران دو حوزه مدیریت خدمات شهری و سازمان پارک‌ها و فضای سبز راه‌اندازی شد.

سامانه هر شهروند یک داوطلب به نشانی Davtalab.isfahan.i، فاز دوم نقشه ۱:۲۰۰۰ دیجیتال حاشیه شهر اصفهان با هدف تهیه نقشه یک دوهزارم دیجیتال در مناطق دو، هفت، ۱۱، و۱۲ تا انتهای محدوده عکس‌برداری شهر به منظور پاسخگویی به شهروندان و ارائه تحلیل‌ها و گزارش‌های آماری مکان‌مبنا، تهیه نقشه پایه و تمرکز کلیه فعالیت‌های مکانی شهرداری، سامانه خدمات نقشه‌ای به نشانی mapservice.isfahan.ir با هدف افزایش شفافیت اطلاعات، حذف رانت‌های اطلاعاتی و دسترسی آسان مخاطبان به اطلاعات نقشه‌های وضع موجود، تصاویر ماهواره‌ای سال‌های ۸۵، ۸۸، ۹۱ و ۹۵ و نقشه‌های هوایی دیجیتال سال ۹۲ نیز از جمله طرح‌های این سازمان است

کد محتوا ۳۶۰۰۸

برچسب ها