به دنبال پویش کاشت درختان بومی در بندرعباس هستیم

به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر آئین کاشت درختان بومی در محدوده فعالیت شهرداری منطقه دو بندرعباس برگزار شد. مهدی نوبانی صبح امروز (۲۰ بهمن ماه) در این آئین گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه و نیاز شهر به توسعه فضای سبز باید درختکاری و توسعه نشاط  و طراوت محیط طبیعی شهر […]

به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر آئین کاشت درختان بومی در محدوده فعالیت شهرداری منطقه دو بندرعباس برگزار شد.

مهدی نوبانی صبح امروز (۲۰ بهمن ماه) در این آئین گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه و نیاز شهر به توسعه فضای سبز باید درختکاری و توسعه نشاط  و طراوت محیط طبیعی شهر گسترش پیدا کند.

وی با اشاره به اهمیت کاشت درخت بومی و توسعه فضای سبز اظهار کرد: کاشت درخت یعنی رویش زندگی طبیعی شهری که علاوه بر اجر معنوی موجب تسویه هوا و کاهش آلودگی هایی است که متاسفانه به صورت فزاینده ایی با توجه گسترش صنایع آلاینده محیط زیست که در حال افزایش هستند، خواهد شد.

شهردار بندرعباس خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش جمعیت جهت حفظ و افزایش سرانه فضای سبز در بندرعباس باید سالانه فضای سبز شهر افزایش پیدا کند که بر همین اساس برنامه ریزی همکارانم در مناطق و فضای سبز شهرداری در همین راستا است.

وی افزود: پویش کاشت درختان بومی در همه مناطق راه اندازی شده است و هدف ما علاوه بر افزایش سرانه فضای سبز حذف درخت کونو کارپوس  از فضای سبز شهری است.

نوبانی خاطرنشان کرد: امروز ۳۰۰ نهال درخت بومی که شامل گارومزنگی، چریش، لور، انجبر معابد، جم، کاسیاو مشعل جنگل است، در بلوار امام حسین کاشته می شود و این حرکت در تمامی مناطق شهرداری دنبال خواهد شد و پویش جایگزینی درختان بومی به جای درخت کونو کارپوس به طور جدی دنبال می‌شود.

منبع خبر