بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه‌ مشارکتی در منطقه ۱۰ اجرا شد

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان گفت: در طول دو سال گذشته بالغ بر ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه‌ مشارکتی در این منطقه پیش بینی و اجرا شده که به نوعی پروژه‌ های محرک توسعه به شمار می‌رود.

بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه‌ مشارکتی در منطقه ۱۰ اجرا شد

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان گفت: در طول دو سال گذشته بالغ بر ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه‌ مشارکتی در این منطقه پیش بینی و اجرا شده که به نوعی پروژه‌ های محرک توسعه به شمار می‌رود.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان حمید شهبازی اظهار کرد: حدود ۲۰۰ هزار مترمربع زمین در محدوده منطقه ۱۰ شهرداری برای اجرای حلقه حفاظتی شهر یا رینگ چهارم آزادسازی شده که شامل بخشی از بزرگراه شهید اردستانی تا زیرگذر هفتشویه است.

وی با بیان اینکه پل آفتاب، پروژه بزرگ عمرانی دیگری بود که به طور مشترک بین مناطق ۱۰ و ۱۴ شهرداری اجرا شد و توانستیم به تعهداتمان عمل کنیم، افزود: بخشی از درآمدهای منطقه برای آزادسازی اراضی واقع در مسیر پروژه پل آفتاب و احداث سه ایستگاه لاله، شاهد و قدس برای خط دو قطار شهری هزینه و در موعد مقرر تحویل داده شد.

*احداث پل آفتاب، مترو و رینگ چهارم برای افزایش توسعه در منطقه

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان تاکید کرد: احداث پل آفتاب، مترو و رینگ چهارم محرک توسعه است که تغییر بنیادین را در کالبد منطقه به همراه دارد و شهروندان در آینده بیشتر به مزایای اجرای آنها پی خواهند برد.

وی با بیان اینکه وقتی پروژه‌ای اجرا می‌شود به دنبال مهندسی ارزش و ارزش افزوده ریالی آن هستیم، ادامه داد: مهندسی ارزش مولفه ‌ها و شاخص‌های دیگری دارد که در این پروژه ‌ها رضایتمندی مردم را می‌توانیم در مهندسی ارزش ببینیم.

شهبازی با ابراز خرسندی از افزایش بودجه منطقه و تأثیرگذاری آن در ارتقای عمران و آبادانی منطقه، گفت: تمام پروژه‌ های پیش‌ بینی شده و در تعهد منطقه را به صورت کامل اجرا کردیم و از این رو در بین مناطق پانزده‌گانه پیشتاز و پیشگام بودیم و توانستیم رضایتمندی مردم را به دست آوریم.

وی تصریح کرد: با کاهش اصولی هزینه‌های غیرضروری جاری منطقه اقدامات خوبی در راستای اجرای پروژه‌های عمرانی انجام شد.

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان با اشاره به استفاده از ظرفیت مشارکت بخش خصوصی در سرمایه گذاری و توسعه اقتصاد شهری منطقه، گفت: در طول سال‌های ۹۸ و ۹۹ توانستیم بالغ بر ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه مشارکتی پیش بینی و اجرایی کنیم که به نوعی پروژه‌های محرک توسعه هستند.

*کاهش هزینه‌های اداره شهر با مشارکت فعال شهروندان

وی با اشاره به مشارکت شهرداری با شهروندان نیز بیان کرد: افزایش سرمایه اجتماعی و اعتمادسازی بین مجموعه مدیریت در منطقه و شهروندان مهمترین اولویت فعالیت در منطقه ۱۰ بوده و این ارتباط و تعامل دو سویه بین مجموعه مدیریت شهری در منطقه و معتمدان و افراد مؤثر در منطقه برقرار شد و با مشارکت فعال و پویای شهروندان توانستیم بسیاری از مشکلات را در منطقه به ویژه در حوزه آزادسازی‌ها حل کنیم.

شهبازی با بیان اینکه حضور و مشارکت شهروندان در مدیریت و اداره شهر بسیار تأثیرگذار است، افزود: نقش فعال و مشارکت شهروندان بی‌شک می‌تواند هزینه‌های اداره شهر را کاهش دهد.

*تغییر جهت گیری پروژه ‌ها در ۳ سال اخیر با توجه به نظرات مردمی

شهبازی با اشاره به مهاجرپذیر بودن منطقه ۱۰، گفت: منطقه ۱۰ با توجه به حضور و سکونت اقوام مختلف همواره در صدد ایجاد همگرایی، همدلی و هم‌ افزایی بین شهروندان منطقه بوده‌ایم تا این تنوع قومیتی و ترکیب جمعیتی را به یک فرصت تبدیل کرده و از چالش‌ های احتمالی جلوگیری کنیم.

وی با تاکید بر تحقق عدالت فضایی در منطقه ۱۰ شهرداری با توزیع عادلانه امکانات، تاکید کرد: با شناسایی نقاط قوت و ضعف ۱۷ محله این منطقه، جلساتی با حضور معتمدان و افراد اثرگذار هر منطقه برای توسعه و شکوفایی محلات برگزار و برنامه ‌ریزی لازم انجام شد به طوری که در سه سال اخیر جهت گیری پروژه ‌ها در محلات نشأت گرفته از تفکر شهروندان بود.

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان اظهار کرد: با توزیع عادلانه امکانات بخشی از مشکلات محلات محروم و کم برخوردار رفع شد و از شکاف‌های اجتماعی و طبقاتی جلوگیری به عمل آمد.

*۲۳۰ هکتار بافت فرسوده مصوب در منطقه ۱۰ وجود دارد

وی یکی از اقدامات اجرا شده در منطقه برای افزایش مشارکت شهروندان را تسهیل زمینه بازسازی بافت های فرسوده عنوان و تصریح کرد: شهروندان ساکن که برای دریافت پروانه ساختمانی در بافت فرسوده به شهرداری مراجعه کردند برای احتساب هزینه‌ های جانبی، نهایت همکاری و مساعدت را در کنار سایر دستگاه‌ ها با آنها داشتیم تا بخشی از این بافت‌ها  احیا شده و گلوگاه‌ ها بازگشایی شود چراکه این منطقه دارای ۲۳۰ هکتار بافت فرسوده مصوب است.

*زمین های مستعد سرمایه گذاری در منطقه ۱۰

شهبازی ادامه داد: سیاست کلی شهرداری، دولت، نظام مهندسی و بانک‌ ها همه در کنار یکدیگر باعث شد برای احیای بافت ‌های فرسوده و ناکارآمد گام‌ های بزرگی برداشته شود.

وی با بیان اینکه منطقه ۱۰ شهرداری از داشتن بافت تاریخی و فرهنگی محروم است، ادامه داد: با توجه به قابلیت ‌های دیگری همچون قرار گرفتن در مجاورت دو بزرگراه و نزدیکی به فرودگاه اصفهان، زمین‌های مستعدی برای سرمایه‌گذاری در این منطقه وجود دارد.

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان اضافه کرد: بیشترین مراکز مذهبی و خیریه در این منطقه قرار دارد، همچنین قابلیت ‌های فرهنگی و اجتماعی آن باعث شده همیشه در سطح شهر جایگاه ویژه‌ ای داشته باشد.

کد محتوا ۳۷۳۰۹

برچسب ها