تاکید معاون اول رئیس جمهور بر مسائل مرتبط با ایمنی شهرها/شهرداران در هزینه‌کرد منابع دقت کنند

معاون اول رییس‌جمهور در نشست با جمعی از شهرداران کلانشهرها، توجه به مسائل مرتبط با ایمنی شهرها را مورد تأکید قرار داد و گفت: شهرداران کشور باید دقت کافی را در هزینه‌کرد منابع لحاظ کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر معاون اول رئیس جمهوری، محمد مخبر عصر شنبه دوم بهمن در دیدار تعدادی از شهرداران کلانشهرها با […]

معاون اول رییس‌جمهور در نشست با جمعی از شهرداران کلانشهرها، توجه به مسائل مرتبط با ایمنی شهرها را مورد تأکید قرار داد و گفت: شهرداران کشور باید دقت کافی را در هزینه‌کرد منابع لحاظ کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر معاون اول رئیس جمهوری، محمد مخبر عصر شنبه دوم بهمن در دیدار تعدادی از شهرداران کلانشهرها با تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه (س) و روز مادر، بر ضرورت اهتمام ویژه شهرداری‌ها به مسایل مرتبط با فاضلاب و ایمنی شهرها تأکید کرد و گفت: شهرداران کشور باید دقت کافی را در هزینه‌کرد منابع لحاظ کنند.

در این جلسه شهردار تهران هم گزارشی از روند اجرای مصوبات جلسه گذشته ارائه و توضیحاتی درباره آخرین پیگیری‌های صورت گرفته مطرح کرد و در ادامه، پیشنهادات و اصلاحات مورد نظر شهرداران کلانشهرها درباره لایحه بودجه ۱۴۰۱ مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

تعیین تکلیف قدرالسهم شهرداری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده، امکان سرمایه‌گذاری شهرداری‌ها، موضوع آرای سنواتی کمیسیون ماده ۱۰۰، شفاف‌سازی قدرالسهم و حق و حقوق قانونی شهرداری‌ها از جرایم رانندگی، موضوعات مرتبط با سازمان تأمین اجتماعی، مسایل مرتبط با توسعه شبکه فاضلاب، رعایت آیین نامه معاملات شهرداری‌ها در ثبت سامانه دولتی و تهاتر بدهی‌های دولت به شهرداری‌ها از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.