تخلیه و بارگیری بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالا در بنادر شرق هرمزگان

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، حمیدرضا محمدحسینی تختی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس با اشاره به تخلیه و بارگیری بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالا در بنادر شرق طی هفت ماهه نخست سال کاری از صادرات ۸۰۸ هزار و ۸۲۵ تن […]

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، حمیدرضا محمدحسینی تختی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس با اشاره به تخلیه و بارگیری بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالا در بنادر شرق طی هفت ماهه نخست سال کاری از صادرات ۸۰۸ هزار و ۸۲۵ تن کالای غیرنفتی خبر داد.

وی افزود: عمده این کالاها شامل میوه و تره بار، مصالح ساختمانی، شیشه و سنگ‌های معدنی با ۱۵ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شده است.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان با اشاره به جهش چشمگیر تخلیه و بارگیری کالا به‌ویژه در حوزه ترانزیتی گفت: در این بازه زمانی، ۳۶ هزار و ۸۲۴ تن کالای غیرنفتی از طریق بنادر شرق هرمزگان ترانزیت شده است.

محمدحسینی با بیان رقابتی شدن ترانزیت بین کشورهای مختلف افزود: بنادر شرق هرمزگان با دارا بودن ظرفیت های مناسب و نیز بازاریابی خوبی که در این زمینه صورت گرفته است.

به گفته وی؛ در مجموع ۳۲ هزار و ۴۴۹ فروند از انواع شناورهای مسافری و تجاری در بنادر شرق هرمزگان پهلو گرفته‌اند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت درصد رشد به ثبت رسیده است.

 بنادر شرق هرمزگان شامل بندر شهید باهنر، شهید حقانی، بندر هرمز، بندر تیاب، بندر سیریک و بندر جاسک جزو بنادر چند منظوره محسوب می‌شوند که در زمینه فعالیت‌های تجاری و مسافرت‌های داخلی و بین‌المللی جایگاه ویژه‌ای دارند.