تصویب لایحه فروش قم کارت به مبلغ ۱۰ هزار تومان

شهرداران آنلاین/معاون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم در این جلسه بابیان اینکه تعویض قم‌کارت با کارت بلیت‌های قدیمی تقریباً به پایان رسیده است اظهار کرد: این تعویض در دو مرحله و بااطلاع رسانی عمومی انجام‌شده است. محسن رنجبر افزود: در این دو مرحله، تعویض کارت بلیت‌های قدیمی با قم‌کارت بدون هزینه و با انتقال […]

شهرداران آنلاین/معاون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم در این جلسه بابیان اینکه تعویض قم‌کارت با کارت بلیت‌های قدیمی تقریباً به پایان رسیده است اظهار کرد: این تعویض در دو مرحله و بااطلاع رسانی عمومی انجام‌شده است.

محسن رنجبر افزود: در این دو مرحله، تعویض کارت بلیت‌های قدیمی با قم‌کارت بدون هزینه و با انتقال شارژ کارت بلیت‌های قدیمی بر روی کارت جدید همراه بوده است.

وی با اشاره به اینکه قم‌کارت در حال حاضر در تمام شبکه اتوبوس‌رانی عمومی قم قابل‌استفاده است اظهار کرد: استفاده‌های دیگری هم از این کارت جدید به‌ویژه در پارکینگ‌ها انجام خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم همچنین ابراز امیدواری کرد با تعبیه زیرساخت‌های لازم امکان پرداخت‌های خُرد به‌صورت الکترونیک و با استفاده از قم‌کارت در دیگر زیرمجموعه‌های مدیریت شهری و در آینده‌ای نزدیک امکان‌پذیر باشد.

رنجبر با تأکید بر اینکه قم‌کارت را می‌توان نوعی کیف پول در نظر گرفت یادآور شد: لایحه ارسال‌شده از سوی شهرداری به شورای اسلامی شهر به‌عنوان تعرفه فروش قم‌کارت به این معناست که شهروندان می‌توانند با پرداخت ۱۰۰ هزار ریال، یک کیف پول الکترونیکی در قالب کارت در اختیار داشته باشند و آن را در زمان‌های مناسب و موردنظر خود شارژ کنند.

وی ادامه داد: البته این پول در نزد سیستم محفوظ باقی می‌ماند تا اگر فردی نیازی به این کیف پول الکترونیکی نداشت، بتواند کارت را باز پس دهد و ۱۰۰ هزار ریال خود را دریافت کند.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم یادآور شد: بدیهی است بازپس‌گیری این کارت در صورت سالم ماندن آن امکان‌پذیر است.

همچنین در این جلسه، رئیس شورای اسلامی شهر مقدس قم خواستار ارائه گزارشی از سوی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم درباره تعداد قم‌کارت‌های تحویل‌شده به مردم و کارایی آنان شد.

عبدالله جلالی افزود: قم‌کارت در حال حاضر کارایی خوبی در وسائل نقلیه عمومی دارد و امیدواریم استفاده از این کارت در آینده در دیگر حوزه‌های خدمات شهری گسترش پیدا کند.

اعضای شورای اسلامی شهر مقدس قم در نشست امروز خود با لایحه اخذ مجوز تعرفه فروش قم‌کارت با مبلغ پیشنهادی ۱۰۰ هزار ریال موافقت و آن را تصویب کردند.