سید جعفر تشکری هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بازدید اخیرش از پایانه شرق تهران، اظهار کرد: در دوره مدیریت پیشین، پایانه شرق را با ۹۲ الی ۹۵ درصد تکمیل شدن پروژه به مدیران بعدی شهر تحویل دادیم اما متاسفانه در چهار سال اخیر با این‌که این پروژه درصد پیشرفت بالایی داشت و تنها نصب پله‌برقی و آسانسور آن باقی مانده بود افتتاح نشد و مورد بهره‌برداری قرار نگرفت.

وی با بیان این‌که در چهارسال اخیر پیشنهادات مختلفی در خصوص تغییر کاربری پایانه شرق مطرح شد و این مساله سبب مسکوت ماندن افتتاح و بهره‌برداری از این پروژه بزرگ شد، گفت: برخی از مدیران پیشنهاد دادند که این پایانه به یک فضای گردشگری یا فرهنگی و حتی شهربازی تبدیل شود، اما در این چهار سال این پیشنهادات عملی نشد و تنها سبب مستهلک شدن ساختمان، تجهیزات و غیره شد.

تشکری هاشمی با بیان این‌که با وجود پیشنهادات مختلف ارائه شده که به سرانجام هم نرسید به نظر می‌رسد که تهران نیازمند یک پایانه برای ساماندهی مسافران شرق و شمال کشور است، تصریح کرد: ما نیازمند یک پایانه آبرومند هستیم که بتوانیم پاسخگوی نیاز مسافران از شرق و شمال کشور باشیم و پایانه شرق یک مکان خوبی است که باید به محض تشکیل کمیسیون‌های تخصصی شورا و استقرار شهردار جدید نسبت به تعیین تکلیف این پایانه اقدام بشود.

عضو شورای شهر تهران با بیان این‌که کاربری اولیه این مکان یعنی همان استفاده به عنوان پایانه یک نیاز است اما در این فضا ظرفیت‌های مازادی وجود دارد که افراد می‌توانند طرح‌ها و پیشنهادات خود را مطرح کنند، اظهار کرد: فضاهای خالی همچون طبقه منفی یک این پایانه ظرفیت خوبی برای اجرای طرح‌های مختلف است. اما لازم است که پیشنهادات و طرح‌ها ارائه و پس از بررسی تصمیم‌گیری شود.

وی همچنین اضافه کرد: می‌توانیم از پایانه شرق برای ساماندهی بار و کالا استفاده کنیم به گونه‌ای که به عنوان یک باراندازی برای شهر از آن استفاده شود.

تشکری هاشمی ادامه داد: بارهای حجیم که از شمال و شرق کشور وارد یا خارج از تهران می‌شود نیازمند یک محلی برای ساماندهی است که می‌توانیم از پایانه شرق برای بارانداز شهری استفاده کنیم، اما آنچه که مهم است این‌که کاربری اولیه این مکان یعنی استفاده به عنوان پایانه اتوبوسرانی در شرق کشور مدنظر است.