استاندار هرمزگان:

تمهیدات لازم برای تامین مایحتاج عمومی در ماه رمضان و عید نوروز اندیشیده شده است

استاندار هرمزگان با اشاره به تامین کالاهای مورد نیاز مردم در ماه مبارک رمضان و عید نوروز گفت: تمهیدات لازم برای تامین اقلام مورد نیاز اندیشیده شده و نظارت بر بازار نیز با جدیت در حال انجام است و با متخلفان برخورد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهدی دوستی صبح امروز شنبه ۲۶ اسفندماه در جلسه ستاد تنظیم بازار کشور به ریاست محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور و با حضور احمد وحیدی وزیر کشور و سایر مسئولان کشوری اظهار داشت: با توجه به همزمانی ایام ماه مبارک رمضان و نوروز در استان هرمزگان تمهیدات لازم برای تامین مایحتاج عمومی مردم همچنین کنترل و تنظیم بازار اندیشیده شده است.

وی با اشاره به تسهیل دسترسی مردم به اقلام ضروری، افزود:در سطح استان ۱۹ نمایشگاه عرضه مستقیم کالا تشکیل شد که ۴ نمایشگاه در بندرعباس و ۱۵ نمایشگاه نیز در سایر شهرستان‌های استان برپا شده تا روزانه اقلام مورد نیاز را با قیمت مصوب در اختیار مردم قرار دهند.

استاندار هرمزگان با تاکید بر تشکیل روزانه جلسات تنظیم بازار استان باهدف کنترل و نظارت بر بازار، گفت: طرح نظارت بر بازار از ۱۵ اسفندماه آغاز شد و تاکنون بالغ بر ۴۴۴ پرونده تخلف بررسی و با متخلفان نیز برخورد شده است.

مهدی دوستی در خصوص تامین اقلام اساسی استان توضیح داد: اقلام اساسی تامین شده، برای جزایر هم با توجه به نگرانی‌ شرایط آب و هوایی که وجود دارد ذخائر مورد نیاز پیش بینی و انجام شده است.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان گفت: روزانه در سطح استان ۳۱ تن گوشت قرمز گرم و منجمد در حال توزیع است که پاسخگوی نیاز خواهد بود، علاوه بر گوشت قرمز و سفید برنامه ریزی شده طی روزهای پایان سال روزانه ۳ تن گوشت ماهی نیز با قیمت پایین تر از نرخ بازار به صورت مستقیم عرضه شود.

استاندار هرمزگان باتوجه‌به پیش‌بینی ورود حدود ۴ میلیون مسافر به استان تامین کسری روزانه آرد و مرغ منجمد را مطرح کرد که در جمع بندی پایانی این جلسه وبیناری توسط معاون اول رییس جمهور تاکید شد بافوریت این دو قلم کالا هم تامین و به هرمزگان اختصاص داده شود.