تیم ملی فوتبال ۱۹۹۸ ایران بهترین تیم قرن به انتخاب مردم/ رتبه دوم و سوم در اختیار والیبالیست‌ها

تیم ملی فوتبال ۱۹۹۸ ایران توانسته است تا امروز و در مقایسه با دیگر نامزدهای بخش برترین تیم ورزشی قرن ایران در جشنواره یکصد، با ۴۰.۷۳ درصد آراء مردمی در رتبه نخست این بخش از جشنواره قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، برنامه یکصد شبکه ورزش سیما، از ابتدای سال ۱۴۰۱، جشنواره مردمی انتخاب بهترین‌های قرن ورزش ایران در ۷ عنوان‌جایزه را آغاز کرده است که تا ۲۰ فروردین نیز ادامه خواهد داشت.
 در گام اول این جشنواره، هیأت انتخاب ۵۰ نفری متشکل از وزیر ورزش، رییس کمیته ملی المپیک و پارالمپیک، پیشکسوتان، صاحب نظران و اصحاب رسانه ، نامزدهای اولیه این جشنواره را در ۷ عنوان‌جایزه شامل برترین گل قرن، برترین مربی قرن، برترین مدال قرن، برترین تیم قرن، برترین رفتارجوانمردانه قرن، برترین صحنه ورزشی قرن و برترین یار مظلوم قرن مشخص کردند. پس از آن، انتخاب برترین‌های هر حوزه بر عهده مردم گذاشته شده است.
امروز پس از گذشت ۱۱ روز از برگزاری این جشنواره، از حدود یک میلیون رای مردمی، نتیجه نظرسنجی در بخش برترین تیم ورزشی قرن ایران بدین صورت است که تیم ملی فوتبال ۱۹۹۸ با ۴۰.۷۳ درصد آراء توانسته در جایگاه اول تکیه بزند. پس از آن تیم ملی والیبال ۲۰۱۴ با ۱۸.۱۵ درصد در رتبه دوم و تیم ملی والیبال نشسته با ۱۴.۴۹ درصد در رتبه سوم قرار دارند.
 نتیجه آراء دیگر کاندیدا بدین شرح است: تیم ملی فوتسال بانوان ۱۱.۶۶ درصد، تیم ملی کشتی فرنگی ۲۰۱۲ با ۸.۶۷ درصد و تیم کشتی یوکوهاما ۶.۲۹ درصد.
این نظرسنجی تا ۲۰ فروردین ادامه دارد و علاقمندان می‌توانند برای مشاهده اسامی تمامی نامزدها و شرکت در نظرسنجی به سایت شبکه ورزش به نشانی varzeshtv.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/


منبع خبر : خبرگزاری فارس