جلب حمایت‌های ملی برای پیشبرد ابرپروژه های مدیریت پسماند

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از برگزاری جلسات رایزنی به منظور جلب همکاری های ملی در ابرپروژه های سازمان مدیریت پسماند خبر داد.

جلب حمایت‌های ملی برای پیشبرد ابرپروژه های مدیریت پسماند

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از برگزاری جلسات رایزنی به منظور جلب همکاری های ملی در ابرپروژه های سازمان مدیریت پسماند خبر داد.

غلامرضا ساکتی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، با اشاره به برگزاری ششمین نمایشگاه و کنفرانس بین المللی انرژی‌های تجدید پذیر ایران و سومین دوره جایزه ملی انرژی‌های تجدید پذیر، اظهار کرد: در حاشیه این رویداد در زمینه جلب حمایت برای اجرای فازهای صنعتی دو پروژه هاضم بی هوازی و پیرولیز، جلسات بحث و گفت و گو با مسئولان مربوطه برگزار شد که نتایج آن می‌تواند به پیشبرد این پروژه‌ها کمک شایانی کند.
وی با اشاره به دستاوردهای این نشست‌ها افزود: با هدف بهره‌مندی از حمایت‌های آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدید پذیر، تفاهم‌های اولیه با مدیرعامل انجمن انرژی‌های تجدید پذیر ایران به عنوان نماینده این آژانس به انجام رسید تا بتوان در طول مسیر احداث واحدهای صنعتی هاضم بی هوازی کارخانه پردازش پسماند اصفهان، از توان فنی این آژانس استفاده کرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان همچنین با اشاره به انعقاد قرارداد استقرار نخستین سیستم پیرولیز ضایعات خطوط پردازش پسماند شهری در اصفهان با ظرفیت ۱۰ تن در روز در فاز نخست، تصریح کرد: در این خصوص نیز مذاکرات چند جانبه‌ای با حضور شرکت مجری و سایر شرکت‌های صاحب دانش و تکنولوژی به منظور استحصال بیودیزل، رفع موانع و مشکلات موجود و تسریع در احداث فاز آتی به ظرفیت ۳۰۰ تن در روز انجام گرفت.

ساکتی اظهار کرد: همچنین در راستای عملیاتی کردن فاز اول واحد هاضم بی هوازی، جلسه هماهنگی با دبیر انجمن شرکت‌های صادر کننده خدمات مشاوره‌ای و مهندسی با تأکید بر ضرورت جذب سرمایه گذار و بهره گیری از توان شرکت‌های مجرب در جهت اجرای امور مهندسی برگزار شد که دبیر انجمن نیز ضمن استقبال از این پروژه، آمادگی خود را برای همکاری، جذب منابع مالی بانکی و بخش خصوصی و همچنین معرفی شرکت‌های تأمین کننده داخلی و خارجی اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه هدف از برگزاری این کنفرانس، رشد واحدهای تولید انرژی تجدید پذیر بوده است، توضیح داد: نمایندگان سازمان مدیریت پسماند در خصوص بررسی راهکارهای حمایت از پروژه‌های توسعه‌ای سازمان در جلساتی با حضور رئیس سازمان انرژی‌های تجدید پذیر و بهره‌وری انرژی برق، عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و رئیس پژوهشگاه نیرو شرکت کردند.

به گفته مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان در این کنفرانس، افق‌های جدیدی در جهت جلب همکاری‌ها و حمایت‌های ملی از پروژه‌های توسعه‌ای سازمان گشوده شده که امید آن می‌رود با پیگیری آن‌ها، شاهد تحقق اهداف سازمانی در افق برنامه اصفهان ۱۴۰۵ باشیم.

کد محتوا ۴۱۶۷۳