جمع آوری بیش از ۹ هزار و ۸۰۰ تن پسماند از سطح منطقه ۱۰ شهر تبریز

شهردار منطقه ۱۰ تبریز از جمع‌آوری بیش از ۹ هزار و ۸۰۰ تن انواع پسماند در سه ماه اخیر خبر داد. به گزارش شهریار، حسن گنجی شهردار منطقه ۱۰ تبریز با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه تنظیف و پاکسازی منطقه در سه ماه گذشته اظهار کرد: به منظور ارتقای سلامت منطقه و ساکنان آن، […]

شهردار منطقه ۱۰ تبریز از جمع‌آوری بیش از ۹ هزار و ۸۰۰ تن انواع پسماند در سه ماه اخیر خبر داد.

به گزارش شهریار، حسن گنجی شهردار منطقه ۱۰ تبریز با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه تنظیف و پاکسازی منطقه در سه ماه گذشته اظهار کرد: به منظور ارتقای سلامت منطقه و ساکنان آن، نیروهای خدمات شهری و اجرایی منطقه به‌ صورت شبانه‌روزی در حفظ سلامت شهر و شهروندان و جمع‌آوری پسماندها تلاش می‌کنند.
وی افزود: میزان پسماند در آبان ماه به مقدار ۳ هزار و ۵۲۱ تن بوده که در مجموع حجم زباله‌های جمع‌آوری شده در سه ماه اخیر بالغ بر ۸ هزار و ۴۰۰ تن بوده که ۷ هزار و ۲۳۱ تن به‌صورت مکانیزه و هزار و ۱۷۰ تن آن به‌ صورت دستی جمع‌آوری شده است.
گنجی به تلاش شبانه‌روزی اکیپ‌های خدمات شهری و اجرایی منطقه در راستای حفظ پاکیزگی و سلامت محلات اشاره کرد و گفت: در مدت مذکور برای بهسازی هرچه بیشتر و افزایش کیفیت سلامت منطقه و شهروندان، همچنین ۷۹۱ تن نخاله در حوزه فعالیت این شهرداری جمع‌آوری شده است که شامل نخاله‌های حاصل از خاکبرداری و تسطیح، نخاله‌های فضای سبز و مصالح ساختمانی بوده است.
شهردار منطقه ۱۰ یادآور شد: عملیات لجن‌زدایی از آبراه‌ها و کانال‌های آب در راستای کنترل شیوع انواع بیماری و پیشگیری از انتشار بوی نامطبوع به صورت مستمر صورت می‌گیرد که در سه ماه گذشته از مسیرهای مشخص بیش از  ۵۸۵ تن لجن توسط نیروهای خدمات شهری این منطقه لایروبی شده است.

منبع خبر