حدود ۲۱ هزار لیتر روغن موتور احتکار در هرمزگان کشف شد

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، سردار علی اکبر جاویدان اظهار کرد: ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی این فرماندهی درپی اشراف اطلاعاتی از دپوی (انباشت) مقدار زیادی روغن موتور در یک انبار در یکی از روستاهای شهرستان بندرعباس مطلع و موضوع را در دستورکار خود قرار دادند. وی افزود: ماموران […]

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، سردار علی اکبر جاویدان اظهار کرد: ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی این فرماندهی درپی اشراف اطلاعاتی از دپوی (انباشت) مقدار زیادی روغن موتور در یک انبار در یکی از روستاهای شهرستان بندرعباس مطلع و موضوع را در دستورکار خود قرار دادند.

وی افزود: ماموران پس از انجام تحقیقات لازم و کسب اطمینان از درستی موضوع طی هماهنگی با مرجع قضایی از انبار بازدید کردند که در نتیجه این عملیات و بررسی و استعلامات انجام شده مقدار ۲۰ هزار و ۸۵۹ لیتر روغن موتور از انبار غیرمجاز کشف کردند.

فرمانده انتظامی هرمزگان اضافه کرد: کارشناسان ارزش این میزان روغن موتور را ۸۳ میلیارد و ۴۳۰ میلیون ریال اعلام کردند و باتوجه به محرز شدن جرم احتکار کالا در این خصوص پرونده تشکیل و فرد که مرتکب این کار شده بود نیز دستگیر و برای انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

کشف موتورسیکلت سنگین ۱۰ میلیارد ریالی قاچاق در بندرعباس

فرمانده انتظامی بندرعباس نیز گفت: یک دستگاه موتورسیکلت سنگین ۱۳۰۰ سی سی خارجی در این شهرستان کشف شد.

سرهنگ عباس علی یاری اظهار کرد: ماموران تیم اطلاعات عملیات بندرعباس در ادامه طرح پاکسازی محلات آلوده این شهرستان یک دستگاه موتورسیکلت سنگین ۱۳۰۰ سی سی به شماره بدنه مشخص بدون هرگونه مدارک را کشف کردند.

وی ارزش این وسیله نقلیه قاچاق را برابرا اعلام کارشناسان اقتصادی ۱۰ میلیارد ریال اعلام کرد و ادامه داد: ماموران با همکاری یگان امداد شهرستان بندرعباس موتورسیکلت قاچاق کشف شده را به یگان انتقال دادند.

کفش‌های خارجی قاچاق به بازار نرسید

فرمانده انتظامی بستک نیز بیان کرد: یک دستگاه خودرو پژو پارس شوتی حامل ۳۰۳ جفت کفش خارجی قاچاق به ارزش سه میلیارد ریال متوقف و راننده آن نیز دستگیر شد.

سرهنگ عبدالرحیم دهقان افزود: در اجرای طرح مبارزه با قاجاق کالا و خودروهای شوتی، ماموران پاسگاه انتظامی مهران شهرستان بستک، حین پایش خودروهای عبوری و کنترل مسیر بندرلنگه به بستک به یک دستگاه خودرو سواری پژو پارس مشکوک شده و دستور توقف دادند.

وی بیان کرد: با رعایت ملاحظات حفاظتی خودرو متوقف و در بازرسی از آن تعداد ۳۰۳ جفت کفش خارجی قاچاق کشف و ضبط شدکه بنا بر اعلام نظر کارشناسان اقتصادی ارزش این محموله سه میلیارد ریال بوده است و با توجه به دستگیری راننده، تلاش ماموران برای دستگیری سایر عاملان قاچاق این محموله ادامه دارد.