حمایت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد از فیلم"راننده و پیانیست" برای معرفی شهر جهانی یزد

شهرداران آنلاین/معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در بازدید از لوکیشن ضبط فیلم سینمایی “راننده و پیانیست” تاکید کرد: سینما زبان مشترک همه اقوام و ملت ها و بهترین ابزار برای شناساندن میراث ملموس و ناملموس و جاذبه ها و ظرفیت های شهر جهانی یزد به جهانیان است.   به گزارش […]

شهرداران آنلاین/معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در بازدید از لوکیشن ضبط فیلم سینمایی “راننده و پیانیست” تاکید کرد: سینما زبان مشترک همه اقوام و ملت ها و بهترین ابزار برای شناساندن میراث ملموس و ناملموس و جاذبه ها و ظرفیت های شهر جهانی یزد به جهانیان است.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد – عباس ملازینلی در این بازدید با حضور جمال الدین عزیزی شهردار و ونوس عامری عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد، با تشکر از کلیه عوامل این ساخت فیلم، گفت: شورای شهر، شهرداری و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، برای تاثیر گذاری فرهنگی و شناساندن هرچه بیشتر یزد در مجامع جهانی، به کانال‌های ارتباطی از جمله رسانه های اجتماعی، تئاتر و سینما متوسل شده است.

 

معاون شهردار یزد اضافه کرد: بنابراین یکی از کارگردان های یزدی با تجربه بین المللی انتخاب شد و اساسی ترین و بهترین فیلمنامه ای که توسط وی ارائه شد را مورد حمایت قرار دادیم.

 

وی در ادامه افزود: ساخت این فیلم با عنوان “راننده و پیانیست” که به موضوعات مختلف یزد و فرهنگ غنی و تاریخی آن می پردازد، در شهر یزد کلید خورده است و ما امیدواریم که این فیلم به جشنواره فیلم فجر راه یابد.

 

ونوس عامری عضو شورای اسلامی شهر یزد هم در این برنامه اظهار داشت: یکی از بهترین زبان های معرفی یک فرهنگ، زبان هنر است و سینما یکی از پرمخاطب ترین و بهترین شاخه های هنر است، به همین دلیل از هنرمندان و کارگردانان برجسته دعوت شد تا درباره یزد فیلمی ساخته شود تا بتوانیم آن را به ایرانیان و جهانیان معرفی کنیم.

 

علی زمانی یکی از کارگردان های یزدی با ارائه یک طرح خوب و کارشناسی شده، مورد استقبال شورای شهر قرار گرفت.

 

وی تاکید کرد: به این ترتیب قرار شد، شورای شهر بخشی از بودجه فرهنگی را به این فیلم که حال و هوای شهر یزد را به تصویرمی کشد و فرهنگ و تاریخ را تا ابتدای قرن حاضر به نمایش می گذارد، اختصاص داد.

 

علی زمانی کارگردان فیلم “راننده و پیانیست” بیان کرد: این فیلم قرار است که شهر یزد را به بهترین و زیباترین شکل به ایرانیان و گردشگران خارجی به نمایش بگذارد.

 

وی اضافه کرد: ساخت این فیلم از ۳۱ اردیبهشت ماه شروع شده و ۴۰ روز ادامه دارد، این فیلم سینمایی پخش سینمایی دارد و در پلتفرم‌های اینترنتی نمایش داده می شود و ممکن است به جشنواره های داخلی مثل فیلم فجر یا خارجی راه یابد.