خریداری۵۰ دستگاه اتوبوس جدید تا پایان سال/ورود ۳۵ دستگاه اتوبوس بازسازی‌شده تا چند روزآینده به ناوگان اتوبوس‌رانی قم

شهرداران آنلاین/به گزارش شهرنیوز، عباس ذاکریان با اشاره به تداوم نوسازی اتوبوس‌های قدیمی برای بهسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهری اظهار داشت: ۲۵ دستگاه اتوبوس نوسازی شده از هفته آینده وارد مدار اتوبوس‌رانی شهری می‌شود و این روند ادامه خواهد داشت. وی خاطرنشان کرد: ۱۰ دستگاه اتوبوس دیگر هم در دست نوسازی است که این اتوبوس‌ها […]

شهرداران آنلاین/به گزارش شهرنیوز، عباس ذاکریان با اشاره به تداوم نوسازی اتوبوس‌های قدیمی برای بهسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهری اظهار داشت: ۲۵ دستگاه اتوبوس نوسازی شده از هفته آینده وارد مدار اتوبوس‌رانی شهری می‌شود و این روند ادامه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: ۱۰ دستگاه اتوبوس دیگر هم در دست نوسازی است که این اتوبوس‌ها از دو هفته آینده به ناوگان اتوبوس‌رانی شهری افزوده می‌شود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم در ادامه ابراز امیدواری کرد با افزودن اتوبوس‌های نوسازی شده به ناوگان حمل‌ونقل عمومی شاهد روان‌تر شدن ارائه خدمات به مردم به‌ویژه کاهش تراکم مسافر در برخی خطوط شهری برای مبارزه عملی به شیوع بیماری کرونا باشیم.

وی فروش ۲۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت با موافقت بانک مرکزی توجه داد و خاطرنشان کرد: از این محل، خرید ۵۰ دستگاه اتوبوس نو در ۵ ماه آینده و از طریق مذاکره با ایران خودرو دیزل در دستور کار است.

ذاکریان در ادامه به انجام بازدیدهای مشترک در حوزه تاکسیرانی شهری و با موضوع رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی اشاره و ابراز کرد: در بازدیدهای اخیر، چند مورد توقیف تاکسی و همچنین برخی اخطارها و برخوردهای دیگر بر اساس تخلفات مشاهده‌شده به‌عمل‌آمده است.

وی درعین‌حال از تلاش دست‌اندرکاران حوزه حمل‌ونقل عمومی شهرداری قم برای افزایش رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهری به‌ویژه با افزایش فعالیت اکیپ های گشت و بازرسی سخن گفت و یادآور شد: شهرداری قم در حوزه تبلیغات شهری نیز آماده ارائه اطلاعات لازم و جدید به شهروندان درباره ویروس جهش‌یافته اخیر موسوم به ویروس دلتا بر اساس محتوای تأییدشده از سوی دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت استان است.