خط دوم مترو در دوره ششم مدیریت شهری تکمیل می شود

شهردار اصفهان با اشاره به اهمیت تکمیل طرح های نیمه تمامی همچون خط دوم مترو، رینگ چهارم و فازهای سالن اجلاس سران گفت: خط دو مترو در مدیریت قبلی شروع شده و باید در مدیریت جدید به اتمام برسد.

خط دوم مترو در دوره ششم مدیریت شهری تکمیل می شود

شهردار اصفهان با اشاره به اهمیت تکمیل طرح های نیمه تمامی همچون خط دوم مترو، رینگ چهارم و فازهای سالن اجلاس سران گفت: خط دو مترو در مدیریت قبلی شروع شده و باید در مدیریت جدید به اتمام برسد.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، علی قاسم زاده با حضور در برنامه تلویزیونی اینجا اصفهان اظهار کرد: اولین دغدغه من رفع محرومیت در مناطق حاشیه ‌ای شهر و فراهم ‌سازی رفاه برای مردم این مناطق است، در این دوره مدیریت شهری توجه به لکه‌ های محروم که گاهی در بین مناطق خوب شهر هم وجود دارد، در اولویت است تا با کمک مردم و دستگاه ‌های ذی‌ربط شرایط زندگی مردم بهبود یابد.

وی ادامه داد: در شهری که برای زندگی مناسب است، احساس ایمنی و امنیت نیز باید ایجاد شود، احساس ایمنی شامل ترافیک و حمل و نقل نیز می‌شود که شهرداری می‌تواند به کمک سایر دستگاه ‌ها امنیت و ایمنی را ایجاد کند، پنجره‌های شکسته همان مخروبه ‌هایی است که می ‌تواند محل امنی برای بزهکاران باشد، شهرداری باید تلاش کند این پنجره‌ ها را از بین ببرد.

* مساجد و فرهنگسراها پایگاه اجتماع مردم می شود

شهردار اصفهان با اشاره به اینکه اولین رسالت من به عنوان شهردار تلاش برای حفظ و صیانت از محیط زیست شهر و افزایش سرانه فضای سبز و مطالبه جریان دائمی زاینده‌رود است، گفت: بخشی از آلودگی شهر اصفهان متأثر از وجود صنایع است، من معتقدم باید با دستگاه ‌ها تعامل کرد، بنابراین مذاکراتی برای کاهش آلودگی با صنایع انجام می‌ شود.

وی با اشاره به لزوم چاره اندیشی برای آلودگی هوای اصفهان از طریق تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی ادامه داد: در هفته جاری تفاهم ‌نامه‌ای بین شهرداری اصفهان و شرکت تولید کننده خودروهای برقی منعقد شد که بر اساس آن تا سال آینده اتوبوس‌ های برقی جایگزین اتوبوس‌ های دیزلی شده و بخشی از آلودگی هوا کاهش می‌یابد.

قاسم زاده در خصوص ارتقای زمینه های ارتباطی در شهر و بین شهروندان تاکید کرد: شهرداری می‌تواند با پایگاه قرار دادن مساجد و فرهنگسراها محل اجتماع برای مردم فراهم سازد تا مردم در کنار یکدیگر بتوانند درباره مشکلات محلات گفت‌وگو و مسائل را حل کنند.

*تعریف پروژه های جدید شهری متناسب با نیاز اصفهان

وی با بیان اینکه ارتقای کیفی محلات اصفهان با نگاه جامع از جمله اهداف مدیریت شهری ششم بوده که امید است در این دوره بتوان در همه محلات شهر آن را اجرایی کرد، اظهار کرد: به همت شهرداران قبلی در زنجیره مدیریت شهری در ۲۰ سال گذشته بر اساس طرح تفصیلی، حدود ۹۰ درصد معابر شهری تکمیل شده است و اکنون باید به محلات توجه بیشتری شده و نشانه های هویتی بازیابی شود.

شهردار اصفهان از اهمیت تکمیل طرح های نیمه تمامی همچون خط دوم مترو، رینگ چهارم و فازهای سالن اجلاس سران گفت و افزود: خط دو مترو در مدیریت قبلی شروع شده و باید در مدیریت جدید به اتمام برسد، رینگ چهارم نیز اهمیت ویژه‌ای دارد و با توجه به ترافیک‌هایی که در رینگ سوم وجود دارد، لزوم تکمیل رینگ چهارم بیشتر شده است؛ سالن اجلاس نیز تا حد زیادی پیشرفت داشته و فاز اول آن نیز به بهره برداری رسیده است، اما هنوز آماده میزبانی برای اجلاس‌ های بین‌المللی نیست.

وی ادامه داد: البته با توجه به نیاز شهر اصفهان پروژه ‌های جدید نیز تعریف خواهد شد.

کد محتوا ۳۸۷۲۴

برچسب ها