خوراسگان استعداد تبدیل شدن به قطب هنر را دارد

شهردار اصفهان گفت: از حیث هنری کارگاه های خاتم سازی در منطقه ۱۵ ریشه و فعالیت دارند که اگر مورد حمایت قرار گیرند، خوراسگان استعداد تبدیل شدن به قطب هنر ایران را دارد.

خوراسگان استعداد تبدیل شدن به قطب هنر را دارد

شهردار اصفهان گفت: از حیث هنری کارگاه های خاتم سازی در منطقه ۱۵ ریشه و فعالیت دارند که اگر مورد حمایت قرار گیرند، خوراسگان استعداد تبدیل شدن به قطب هنر ایران را دارد.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، علی قاسم زاده در بازدید از منطقه ۱۵ شهر اصفهان با اشاره به اینکه در ادامه بازدیدهای هفتگی از مناطق، امروز در این منطقه حضور پیدا کردیم تا در جریان کامل فعالیت های منطقه قرار بگیریم، اظهار کرد: این منطقه از جمله بخش هایی است که استعداد پیشرفت بالایی دارد و از زمینه های بکری برخوردار است که می تواند منطقه را به یک قطب گردشگری تبدیل کند.

وی ادامه داد: همچنین از حیث هنری کارگاه های خاتم سازی در این منطقه ریشه و فعالیت دارند که اگر مورد حمایت قرار گیرند، خوراسگان استعداد تبدیل شدن به قطب هنر ایران را دارد.

شهردار اصفهان تصریح کرد: این منطقه استعدادهای تاریخی دارد که می تواند کانون جذب گردشگر باشد و برای آینده می توان روی این منطقه به عنوان یک منطقه جذاب برای گردشگر حساب باز کرد.

*منطقه ۱۵ گزینه مناسب برای سکونت در محلات آرام

وی با بیان اینکه منطقه ۱۵ با وجود الحاق به شهر هنوز اصالت فرهنگی، مذهبی خود را حفظ کرده است، گفت: همه این موارد حکایت از این دارد که این منطقه برای افرادی که می خواهند در یک منطقه با اصالت فرهنگی زندگی کنند، می تواند یک انتخاب خوب باشد. همچنین برای افرادی که تمایل دارند از محلات شلوغ شهر فاصله گرفته و در محلات آرام سکونت داشته باشند، منطقه ۱۵ یک گزینه مطلوب است.

قاسم زاده با اشاره به وجود بیش از ۲۰ محله در منطقه ۱۵ اظهار کرد: اکثر محلات منطقه پراکنده است و تاحدودی وضع روستایی خود را حفظ کرده است. این موضوع یک ظرفیت برای افرادی است که علاقمندند به زندگی در بافت های تاریخی و آرام زندگی کنند.

*آزادسازی و احداث خیابان سردار باقری در سال آینده

وی بیان کرد: امیدواریم با همت مردم منطقه و پشتیبانی شهرداری مرکزی این منطقه تبدیل به یکی از جذاب ترین مناطق برای زندگی و یک قطب برای گردشگری شود.

شهردار اصفهان در خصوص تکمیل خیابان سردار باقری هم اظهار کرد: یکی از مشکلات منطقه ۱۵ این است که اکثر خیابان های آن نیمه تمام و بن بست است، از جمله خیابان سردار باقری که منطقه مصمم است این مشکل را حل کند.

وی ادامه داد: در بودجه امسال و سال آینده ردیفی برای این منظور اختصاص پیدا کرده است تا آزادسازی این طرح که امسال مقداری از آن اجرایی شده است، سال آینده کامل شده و خیابان از بن بست خارج شود.

1747965.jpg

*۱۱۵ میلیارد تومان برای آزادسازی کمربند شمالی نیاز است

در ادامه این جلسه، هوشنگ نظری پور، مدیر منطقه ۱۵ شهردار اصفهان با بیان اینکه تا سال ۹۲ شهرداری منطقه ۱۵مستقل از اصفهان بود و در همین سال به عنوان منطقه پانزدهم به این شهر ملحق شد، اظهار کرد: این منطقه هفت هزار هکتار وسعت دارد و ۲۵ درصد از این وسعت در محدوده قانونی و مابقی در حریم است.

وی ادامه داد: برخورداری این منطقه از دانشگاه آزاد خوراسگان، دو بیمارستان فارابی و فردوس، سینما بهمن، یکصد هیئت مذهبی، بافت تاریخی و گردشگری، ۲۱ برج محله گورت، منار راران، حمام نقاشی و عمران خان از جمله ظرفیت های آن به شمار می رود.  

مدیر منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان با بیان اینکه جمعیت منطقه ۱۳۲ هزار نفر و دارای ۲۳ محله است که ۱۱ محله الحاقی است، گفت: محله ابَر دارای بیشترین جمعیت است و قلعه نو کمترین جمعیت را دارد. همچنین محله شهید رجایی پرتراکم ترین و ارغوانیه کم تراکم ترین محله منطقه است.  

وی با بیان اینکه محله ارغوانیه بیشترین مساحت و گیان کمترین را در سطح منطقه دارد، افزود: منطقه ۱۵ دارای ۱۵۳ هکتار بافت فرسوده مصوب است که در محلات متصل و داخل شهر قرار دارد. محله سفلی با ۱۸ درصد و محله شهید رجایی با ۲ درصد کمترین میزان بافت فرسوده را در منطقه دارد.  

نظری پور عدم تکمیل خیابان الله اکبر، تراکم بالای جمعیت در برخی محلات و نقاط حادثه خیز، عدم تکمیل خیابان ابر و لاله، وجود اتباع خارجه، عدم تعیین تکلیف گستره ویژه آخر خیابان الله اکبر، عدم تکمیل خیابان اریسون و کنگاز، وجود مشاغل مزاحم مانند ریخته گری، عدم تکمیل خیابان شهدای ستار، انباشت فرهنگی در برخی محلات، مجاورت برخی محلات منطقه با کارخانه قند، وجود پارکینگ خودروهای سنگین در محله شهید رجایی، عدم وجود شبکه فاضلاب در ارغوانیه و نیمه تمام بودن خیابان سردار باقری را از جمله طرح های نیمه تمام و چالش های فعلی منطقه برشمرد.

1747979.jpg

* طی فرآیند دو ساله می توان آزادسازی کمربند شمالی را به پایان رساند

وی با بیان اینکه خیابان سردار باقری در بودجه امسال ردیف اعتباری ۱۰ میلیارد تومانی داشت و برای سال آینده این طرح ۲۲ میلیارد تومان بودجه دریافت خواهد کرد، گفت: یکی از چالش های بر سر راه اتمام این طرح قیمت بالای زمین برای آزادسازی بوده است.

مدیر منطقه ۱۵ شهر اصفهان با اشاره به اینکه کمربند شمالی از دیگر طرح های نیمه تمام منطقه است، افزود: کمربند شمالی هفت خیابان را در منطقه شامل می شود که به عنوان خیابان کمکی جی می توان از آن استفاده کرد، این کمربند در نقطه ابتدایی خود محله جوزدان را شامل و در نهایت تراکم ترافیک آن به رینگ چهارم منتقل می شود.

وی با بیان اینکه از اواخر سال جاری آزادسازی این مسیر را در دستور کار قرار می دهیم، ادامه داد: امسال برای این طرح ۶۲ میلیارد تومان اختصاص دادیم که با توجه به شاخص بودن پروژه، ۱۱۵ میلیارد تومان برای آزادسازی نیاز دارد که در صورت تامین طی پروسه دو ساله می توان آزادسازی کمربند شمالی را به پایان رساند و شمال منطقه را از بن بست خارج کرد.

نظری پور بودجه امسال منطقه را بیش از ۲۰۹ میلیارد تومان عنوان و تصریح کرد: ۲۸ درصد از این بودجه جاری و مابقی به بخش عمرانی اختصاص داشت که از این میزان هم ۱۷ میلیارد تومان سهم پروژه های منطقه ای، ۳۶ میلیارد تومان سهم پروژه های مهم و ۴۰ میلیارد تومان هم برای طرح های شاخص منطقه ۱۵ هزینه می شود.

*کیلومتر ۲٫۵ تا ۴ رینگ چهارم تا دو ماه آینده تکمیل می شود

وی طرح های ادامه رینگ چهارم، تقاطع شهید سلیمانی و انتقال پساب فاضلاب را از پروژه های شاخص منطقه عنوان و اظهار کرد: در بخش درآمدی هم با دو برابر شدن درآمدهای منطقه در سال جاری نسبت به سال قبل، تا پایان سال با اتمام پروژه مشارکتی خان تحقق درآمدها به ۲۳۰ درصد خواهد رسید.

مدیر منطقه ۱۵ شهر اصفهان با اشاره به ادامه مسیر رینگ چهارم افزود: از کیلومتر صفر تا یک آزادسازی پروژه شهید سلیمانی بود که انجام شد و به بهره برداری رسید، از کیلومتر ۴ تا شش و نیم به صورت کامل آزادسازی شده و یک باند آن هم آسفالت شده است. از کیلومتر ۲٫۵ تا ۴ نیز آزادسازی به ۷۰ درصد رسیده و تا دو ماه آینده آزادسازی به پایان می رسد.

کد محتوا ۴۲۲۴۷

برچسب ها