دستاورد تسخیر لانه جاسوسی منزوی شدن جریان‌های سازش‌کار بود

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام محمد عبادی‌زاده در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بندرعباس اظهار کرد: آمریکایی‌ها تمام ‌نرم‌افزاری که برای سلطه بر دنیا مورد استفاده قرار می‌دادند، همه را نابود کرده و به پای صهیونیست ذبح کردند. وی ادامه داد: آرزوی نظم نوین جهانی براساس مدل اسلامی آن […]

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام محمد عبادی‌زاده در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بندرعباس اظهار کرد: آمریکایی‌ها تمام ‌نرم‌افزاری که برای سلطه بر دنیا مورد استفاده قرار می‌دادند، همه را نابود کرده و به پای صهیونیست ذبح کردند.

وی ادامه داد: آرزوی نظم نوین جهانی براساس مدل اسلامی آن در حال شکل‌گیری است و تمام هجمه‌های تبلیغاتی که علیه جمهوری اسلامی ایران راه انداخته، رنگ باخته و بی‌اعتمادی به دشمنان افزایش پیدا کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان تصریح کرد: اینک ملت ایران حامی جریان مظلوم فلسطین بوده و نقش جهاد، شهادت و امید برای تعیین سرنوشت ملت‌ها را مسلمانان دنیا درک کرده است.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده ادامه داد: به برکت مجاهدت‌های جریان مقاومت، نه تنها اعتماد به نفس مسلمانان افزایش یافته بلکه بی‌اعتمادی به دشمنان نیز در حال افزایش است.

وی بیان کرد: اگر چه در مساله غزه برخی از دولت‌های اسلامی برای ساکت کردن مردم خود به شعار و بیانیه دادن اکتفا کرده‌اند اما ملت‌های مسلمان و آزادی‌خواه دنیا راه رهایی از زورگویان دنیا را در وحدت جهان اسلام می‌دانند.

امام جمعه بندرعباس افزود: امروز به برکت جریان فلسطین، ضعف قدرت‌های پوشالی نظام‌های استکباری و نقش فرهنگ مقاومت برای پیروزی بر باطل در حال اثبات به تمام آزادی‌خواهان جهان است.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده با بیان اینکه گاز و آب اسرائیل از ترکیه تامین می‌شود، خاطرنشان کرد: درحالی که امروز روز اتکای به ملت‌ها است، اما برخی از دولت‌های اسلامی همسایه با اسرائیل رابطه دارند؛ امروز روز شعار نیست بلکه روز مبارزه با اسرائیل و آمریکاست.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها با بیان اینکه مقابله با استکبار و دوری از طاغوت جزو تعالیم دین اسلام است، گفت: سیره انبیا الهی در مبارزه با مستکبران باید الگوی امروز ما برای مبارزه با استکبار جهانی آمریکا و اسرائیل باشد.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان، علت نامگذاری انقلاب دوم برای تسخیر لانه جاسوسی از سوی امام راحل را جلوگیری از کودتاهای شبیه ۲۸ مرداد عنوان کرد و افزود: اشغال لانه جاسوسی آمریکا باعث شد یک مبارزه هماهنگ علیه نظام سلطنتی و استکباری در ایران صورت بگیرد.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده، دستاورد دیگر این حرکت دانشجویان را منزوی شدن جریان‌های لیبرالیسم و روشنفکران غربگرا و سازش‌کار با نظام سلطه دانست و یادآورشد: مهم‌تر از همه این حرکت دانشجویی باعث شکستن هیمنه آمریکا در دنیا شد.

امام جمعه بندرعباس در بخش دیگری از سخنان خود به روز فرهنگ عمومی اشاره و بحران‌های سال گذشته را ناشی از کم‌توجهی به حوزه فرهنگ دانست و در این رابطه خطاب به مسوولان استان گفت: فرهنگ را دست‌کم نگیرید، اگر در حوزه فرهنگ هزینه نکردید در سایر حوزه‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی هزینه و تاوان خواهید داد.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده همچنین توجه به اخلاق ساحل‌نشینی و سبک زندگی اسلامی را راهکاری مهم برای جلوگیری از قبح زدایی از دین دانست‌ و یادآورشد: در حوزه فرهنگ، باید خود مردم در میدان باشند، زیرا هرجا مردم وارد عرصه شدند، جواب مثبت گرفته‌ایم.