دستور ویژه قضایی برخورد قاطع با صید غیرمجاز شب‌چراغی

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، مسعود بارانی مدیرکل شیلات هرمزگان امروز با اشاره به ظرفیت های خوب استان در حوزه های شیلاتی و تولید بیش از یک چهارم تولیدات شیلاتی کشور در استان هرمزگان گزارشی از وضعیت فعالیت های شیلاتی و ظرفیت های حوزه شیلات ارائه کرد. بارانی […]

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، مسعود بارانی مدیرکل شیلات هرمزگان امروز با اشاره به ظرفیت های خوب استان در حوزه های شیلاتی و تولید بیش از یک چهارم تولیدات شیلاتی کشور در استان هرمزگان گزارشی از وضعیت فعالیت های شیلاتی و ظرفیت های حوزه شیلات ارائه کرد.

بارانی برخورداری از بالغ بر ۳۲۰هزار تن صید سالانه، بیش از ۱۹ بندر صیادی، ۳۵هزار نفر صیاد، حدود ۵۰ هزار هکتار اراضی مستعد پرورش میگو، ۱۱۳ هزار تن ظرفیت تولید ماهیان دریایی در قفس، بیش از ۹۰ واحد صنعتی شیلاتی و … را بخشی از ظرفیت های شیلاتی استان خواند.

بارانی با اشاره به حمایت های خوب استانداری و سازمان شیلات ایران از فعالیت های شیلاتی استان گفت: خوشبختانه دادستانی هرمزگان همواره حمایت های خوب از شیلات کرده است که با توجه به برنامه های موجود امید است شاهد افزایش این حمایت ها به ویژه در برخورد با متخلفین حوزه صید باشیم.

وی ضمن مخرب دانستن صید شب چراغی که وضعیت ذخایر آبزیان استان را به شدت تحت فشار قرار می‌دهد از دادستانی استان خواست تا بیش از پیش در راستای برخود با صید غیر مجاز از شیلات هرمزگان حمایت کند.

در ادامه دادستان مرکز هرمزگان با اشاره به اینکه فعالیت های شیلاتی در صدر فعالیت‌های اقتصادی استان هرمزگان قرار دارد و باید نگاه ویژه ای به فعالیت های شیلاتی در استان هرمزگان باشد، گفت: بدون شک از هیچ حمایتی در راستای برخود با صید غیر مجاز دریغ نخواهیم کرد.

عارف اکبری، ذخایر ارزشمند آبزیان را میراثی برای نسل آینده خواند و برخورد شدید و قاطع با همه مسببین صید غیر مجاز به ویژه صید شب چراغی را در دستور کار قرار داد.