روحانی: مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان مورد بهره‌برداری بهینه قرار گیرد

فاز یک و دو مرکز همایش های بین المللی اصفهان به دستور ویدئوکنفرانسی رییس جمهور به بهره‌برداری رسید.

روحانی: مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان مورد بهره‌برداری بهینه قرار گیرد

فاز یک و دو مرکز همایش های بین المللی اصفهان به دستور ویدئوکنفرانسی رییس جمهور به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کلنگ احداث مرکز همایش‌های بین‌المللی یا همان سالن اجلاس در سال ۹۰ به زمین زده شد و قرار بود ظرف مدت یک سال و نیم به بهره برداری برسد، اما به واسطه عدم تحقق تعهدات مالی دولت این پروژه با مشکلات بسیاری روبرو شد، در سال ۹۷ مدیریت شهری پنجم پا به میدان گذاشت تا طلسم این پروژه شکسته شود.

امروز در مراسم بهره برداری از فاز یک و دو مرکز همایش‌های بین المللی اصفهان که با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور برگزار شد، استاندار اصفهان، امام جمعه اصفهان، شهردار اصفهان، فرماندار، رئیس و اعضای شورای شهر و مدیران شهری و استانی حضور دارند.

در حال حاضر سالن اصلی مرکز همایش‌های بین المللی اصفهان با مساحت بیش از ۱۴ هزار مترمربع، خیابان سازی با مساحت بیش از ۸۷ هزار مترمربع، پیاده روسازی با مساحت بیش از ۳۹ هزار مترمربع و محوطه سازی پروژه از جمله بخش‌هایی است که مورد بهره برداری قرار گرفت؛ همچنین پلازا و ویلاها، ۲ پارکینگ با ظرفیت ۹۰۰ دستگاه خودرو، فضای کنکورس به مساحت ۴۷۰۰ مترمربع، محوطه اداری و دفاتر، دیزل ژنراتورها و نیروگاه خورشیدی و سیستم روشنایی معابر کامل و آبنمای مسیر vip از دیگر بخش‌هایی است که به بهره برداری رسید.

مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان مورد بهره‌برداری بهینه قرار گیرد

حجت الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان در مراسم افتتاح این مرکز اظهار کرد: تعامل سازنده بین مدیران و مسئولان اصفهان را به فال نیک می‌گیریم. با تعامل سازنده در سال ۹۲ کار را آغاز کردیم و با ساختمانی که مربوط به تعامل سازنده است روزهای پایانی را پشت سر می‌گذاریم.

وی با بیان اینکه مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان ساختمانی زیبا و ارزنده است، تصریح کرد: چند سال پیش می‌خواستیم اجلاس چند جانبه را در مرکز همایش‌های بین المللی اصفهان برگزار کنیم، اما این پروژه آماده نبود.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: اصفهان زیباست و نیاز بود سالن همایش بین‌المللی آن نیز در شأن این شهر زیبا اجرایی شود از این رو دست همه طراحان، مهندسان و کارگران مرکز همایش‌ها را می‌بوسم، زیرا کار ارزشمندی انجام دادند.

روحانی اظهار امیدواری کرد: اجلاس‌های متعدد داخلی و خارجی در مرکز همایش‌های بین المللی اصفهان برگزار شود و مورد بهره‌برداری بهینه قرار گیرد.

وی افزود: طرح عظیم و کار ارزشمندی در اصفهان انجام شده که با نام خداوند و با توسل به روح بلند امام خمینی (ره) بهره‌برداری از سالن مرکز همایش‌های بین المللی اصفهان را آغاز می‌کنیم.

بهره‌برداری مناسب از مرکز همایش‌های بین‌المللی اهمیت زیادی دارد

عباس رضایی، استاندار اصفهان نیز در این مراسم اظهار کرد: از دست اندرکاران این مجموعه بزرگ از جمله مبتکران این طرح، سازندگان، طراحان، شروع کنندگان، ادامه دهندگان، شهرداران، شورای شهر قبلی و کنونی و همه کارگران، مهندسان و کسانی که در ساخت این بنا نقش داشتند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی با بیان اینکه این بنا می‌تواند یکی از افتخارات اصفهان بوده و منجر به توسعه اصفهان شود، افزود: تقریباً اوایل اسفند ۹۸ قرار بود اجلاس سران ایران، ترکیه و شوروی در ایران برگزار شود، پس از بررسی شهرهای تبریز، شیراز و مشهد، اصفهان به عنوان مناسب‌ترین شهر برای برگزاری این اجلاس انتخاب شد.

استاندار اصفهان گفت: پس از بررسی‌های انجام شده از هتل عباسی اصفهان در نهایت سالن اجتماعات این هتل برای برگزاری همایش نامناسب شناخته شد که در همان زمان و از همانجا فکر کردم برای توسعه مرکز همایش‌های بین‌المللی باید تمام تلاش لازم به کار گرفته شود.

رضایی افزود: دو بار آقای دکتر ظریف به اصفهان سفر کرده و از این مجموعه بازدید کرد، دکتر واعظی نیز از این سالن بازدید کرد، هر بار آقای مهندس مظفر را دیدیم که با خلوص زیاد تلاش می‌کردند و پیگیر تأمین بودجه این سالن بودند؛ خدا را شاکریم که این سالن به اتمام رسید.

وی تصریح کرد: اما در شرایط کنونی بهره برداری از این سالن از احداث آن مهم‌تر است که باید تلاش کنیم این سالن مورد بهره برداری مناسب قرار گیرد.

استاندار اصفهان گفت: بیش از هزار میلیارد تومان پول مردم اصفهان برای این مکان هزینه شده است و اگر بخواهیم بهره برداری داخلی انجام دهیم ممکن است، موفق نباشد.

رضایی افزود: هزینه‌های نگهداری این سالن مسئله مهمی برای شهر خواهد بود، در جلساتی که با رئیس جمهوری داشتم موضوع استفاده از اینجا مطرح شد، در سفری که وزیر صمت قطر به ایران داشت از این سالن بازدید کرد و بسیار خوشحال شد و گفت می‌توانند در اینجا سرمایه گذاری کنند، البته استکبار جهانی جلو اینها را گرفته و به همین دلیل این کار عملیاتی نشده است.

وی تصریح کرد: فکر می‌کنم برای نگهداری و استفاده از این مرکز و هدر نرفتن هزینه مردم باید استفاده از این مکان در دستور کار مسئولان آینده قرار گیرد، زیرا در غیر این‌صورت ضرر کرده‌ایم و هزینه‌های این مکان نباید بار بیشتری بر دوش مردم اصفهان باشد.

استاندار اصفهان گفت: فکر می‌کنم مسئولان آینده شهر و استان رسالت بزرگی برای بهره برداری از این مکان بر عهده دارند و در نهایت شهر ضرر نکرده است، اگر دکتر نوروزی می‌خواست امروز این سالن را احداث کند بیش از پنج برابر باید هزینه می‌کرد.

رضایی افزود: اصفهان مهد تفکر و خلاقیت است و هنر اصفهان باید جایی ظهور و بروز می‌کرد، کار زیبایی شهرداری در بخش وی آی پی نمایشگاه انجام داده است، این کارها حاکی از زنده بودن این شهر و مدیریت پویا و توسعه طلب شهر اصفهان است.

وی تصریح کرد: این سالن در توسعه اقتصادی و اشتغال استان تأثیر بسزایی خواهد داشت در واقع هنر و خلاقیت اصفهان با چنین مراکزی هر روز بیش از پیش در نزد جهانیان مطرح خواهد شد.

 

کد محتوا ۳۶۶۹۷

برچسب ها