رونمایی از سامانه پیامکی «شهرآپ» ویژه اطلاع رسانی قطع برق‌های شهر مشهد

شهرداران آنلاین/به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد؛ اهمیت حضور شتاب دهنده ها و بهره گیری از تکنولوژی در دنیای کنونی در تمامی عرصه های زندگی محسوس و الزام آور است؛ بر همین مبنا در شرایط مختلف و با توجه به نیازهای روز شهروندان به خدمت گرفته می شود. کارخانه نوآوری مشهد نیز که به […]

شهرداران آنلاین/به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد؛ اهمیت حضور شتاب دهنده ها و بهره گیری از تکنولوژی در دنیای کنونی در تمامی عرصه های زندگی محسوس و الزام آور است؛ بر همین مبنا در شرایط مختلف و با توجه به نیازهای روز شهروندان به خدمت گرفته می شود.

کارخانه نوآوری مشهد نیز که به همت شهرداری مشهد در سال گذشته به بهره برداری رسید، تبدیل به بستری برای بررسی و شناخت وجوه مختلف نیازهای شهری شده است، از این رو شتاب دهنده های مختلف با بهره گیری از این بستر اقدام به ایجاد سامانه ها و فناوری های متفاوت می کنند.

ازآنجا که این روزها بی نظمی در قطعی برق و مشکلات ایجاد شده در اثر این مساله زندگی همه شهروندان را می طلبد؛ سامانه پیامکی «شهرآپ» ویژه اطلاع رسانی قطع برق‌های شهر مشهد طراحی و در محل کارخانه نوآوری رونمایی شد.

سامانه ۵۰۰۰۱۹۰ در حال حاضر به صورت آزمایشی در مشهد راه اندازی شده است و مردم می توانند با ارسال شناسه قبض به این سامانه، اطلاعاتی چون زمان قطع برق، علت قطعی، و میزان مصرف برق محله شان را دریافت کنند؛ همچنین از دیگر قابلیت های این سامانه ارسال رایگان پیامک به متقاضیان ۱۰ دقیقه قبل از اعمال خاموشی است.