رییس سازمان برنامه و بودجه کشور؛ با اختصاص اعتبار لازم جهت طرح بهسازی دفن زباله در سایت سراوان موافقت نمود

شهرداران آنلاین/به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت،  پس از رایزنی ها و پیگیری های شهردار رشت و مسئولان استانی در جلسه عصر امروز(دوشنبه ۷تیر ماه)سید محمداحمدی ودکتر نوبخت با اختصاص اعتبار لازم از محل منابع دولتی جهت اجرای طرح ساماندهی و بهسازی لندفیل سراوان موافقت شد. این طرح تا […]

شهرداران آنلاین/به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت،  پس از رایزنی ها و پیگیری های شهردار رشت و مسئولان استانی در جلسه عصر امروز(دوشنبه ۷تیر ماه)سید محمداحمدی ودکتر نوبخت با اختصاص اعتبار لازم از محل منابع دولتی جهت اجرای طرح ساماندهی و بهسازی لندفیل سراوان موافقت شد.

این طرح تا قبل از  آماده‌سازی و بهره برداری از دستگاه زباله سوز، در راستای رفاه حال اهالی سراوان و به منظور کاهش آسیب های معضلات  و مشکلات ناشی از  دفن غیربهداشتی زباله بزودی اجرایی می‌شود.

در این پروژه با ایجاد زیرساخت‌های لازم و تعبیه کانال‌های مخصوص نسبت به هدایت شیرابه‌های ناشی از انباشت زباله ونیز ساماندهی پسماندهای دفن شده اقدام خواهد شد و با اجرای آن مسائل بهداشتی و زیست‌محیطی شیرابه‌ها تا حد زیادی مدیریت می‌شود.

شایان ذکر است با دستور موکد رییس سازمان برنامه و بودجه کشور  همچنین مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان جهت ساخت نیروگاه زباله سوز از محل تبصره ۱۹ پرداخت خواهد شد.