تزریق دز سوم واکسن کرونا به اقشار آسیب‌پذیر/تشکیل تیم‌های نظارتی برای کنترل مراکز پرتجمع

جلسه اضطراری ستاد مدیریت بحران کرونای شهرداری تهران با هدف پیگیری مصوبات جلسات اخیر ستاد ، تصمیم‌گیری درخصوص وضعیت حمل ‌و نقل عمومی و بررسی محدودیت‌های طرح ترافیک برگزار شد. به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ، در این نشست که با حضور رئیس سازمان مدیریت […]

جلسه اضطراری ستاد مدیریت بحران کرونای شهرداری تهران با هدف پیگیری مصوبات جلسات اخیر ستاد ، تصمیم‌گیری درخصوص وضعیت حمل ‌و نقل عمومی و بررسی محدودیت‌های طرح ترافیک برگزار شد.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ، در این نشست که با حضور رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران، مدیرعامل شرکت شهر سالم، اداره کل سلامت، تاکسیرانی و نمایندگان دیگر سازمان‌های عضو ستاد برگزار شد، تصمیمات تازه‌ای اتخاذ شد.

علی نصیری رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران و جانشین شهردار تهران در ستاد مدیریت بحران کرونا شهرداری  تهران در این جلسه با اشاره به وضعیت شیوع امیکرن در کشور و شهر تهران و میزان ابتلا و بستری ناشی از این بیماری، بر تمرکز روی این موضوع تاکید کرد و یادآور شد: پیگیری مصوبات ستاد به منظور اجرای کامل آنها از اهمیت زیادی برخوردار است و باید چالش‌های موجود را به سرعت برطرف کرد.

او همچنین با اشاره به اهمیت تشکیل تیم‎های نظارتی برای کنترل مراکز پرتجمع مانند سالن‎های سینما، جشنواره فیلم فجر و همچنین واگن های مترو، بر ضرورت آگاه‌سازی شهروندان تهرانی نسبت به خطرات امیکرون تأکید کرد.

نصیری با بیان لزوم رعایت پروتکل‎های بهداشتی در بخش‎های مختلف شهرداری و فعالیت مستمر مراکز واکسیناسیون ، در خصوص نتایج برگزاری این جلسه گفت: از شنبه هفته آینده ناظرین مدیریت بحران شهر تهران در خصوص کرونا در مترو حضور می‌یابند. این ناظرین  از افرادی که  پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند می خواهند که دستورالعمل‌ها بهداشتی را رعایت کرده و افرادی را هم که دارای علائم بیماری کرونا هستند با احترام از مترو خارج می‌کنند.

او ضمن درخواست از شهروندان در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی ، بر لزوم اجرای برنامه‌های ویژه اطلاع‌رسانی به شهروندان درباره خطرات این بیماری در سطح شهر تاکید کرد و گفت : با مشارکت سازمان زیباسازی شهر تهران تبلیغات موثری در خصوص کرونا در تهران صورت می‌گیرد.

پیگیری تزریق دز سوم واکسن به اقشار آسیب‌پذیر از طریق اعزام تیمهای عملیاتی ، بهره گیری از سامانه امید و سایر روشهای ممکن شناسایی و تدقیق آمار رانندگان تاکسی برای تزریق دز سوم، اتخاذ تصمیمات لازم در خصوص رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مترو و دیگر بخش‌های حمل و نقل عمومی، اعمال رویه یکسان در حوزه اطلاع‌رسانی و ایجاد یکپارچگی اجرایی بخشی از مصوبات جلسه روز گذشته بود.

منبع خبر