زیرساخت‌های طرح نهضت ملی مسکن در استان تامین شود

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه تا زمان تامین زیرساخت‌های لازم، منازل طرح نهضت ملی مسکن توسط رئیس جمهور افتتاح نمی‌شود گفت: مدیران راه و شهرسازی، آب و برق و شهرداری بایستی جلسات منظم را برگزار و هماهنگی‌های لازم برای ایجاد این زیرساخت‌ها را انجام دهند تا مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد. به […]

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه تا زمان تامین زیرساخت‌های لازم، منازل طرح نهضت ملی مسکن توسط رئیس جمهور افتتاح نمی‌شود گفت: مدیران راه و شهرسازی، آب و برق و شهرداری بایستی جلسات منظم را برگزار و هماهنگی‌های لازم برای ایجاد این زیرساخت‌ها را انجام دهند تا مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد.

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری هرمزگان، شامگاه شنبه ۲۰ آبان به ریاست استاندار هرمزگان جلسه شورای مسکن استان با حضور مدیران دستگاه‌های مختلف و حضور وبیناری فرمانداران برگزار شد.

استاندار هرمزگان در این جلسه با اشاره به اینکه طرح نهضت ملی مسکن مهم‌ترین طرح دولت سیزدهم به شمار می‌رود گفت: در سطح استان مدیران و مسئولان ذیربط در امر مسکن باید با تلاش مضاعف نسبت به اجرای این طرح مهم اقدام کنند.

وی افزود: در سفر رئیس جمهور بخشی از این منازل مورد بهره برداری قرار می‌گیرد اما مدیران توجه داشته باشند واحدهایی که برای افتتاح گذاشته‌اند بایستی تمام زیرساخت‌های مورد نیاز از جمله آب، برق، آسفالت معابر و… نیز آماده شده باشد در غیر این صورت واحدها افتتاح نمی‌شود.

استاندار هرمزگان گفت: مدیران راه و شهرسازی، آب و برق و شهرداری بایستی جلسات منظم را برگزار و هماهنگی‌های لازم برای ایجاد این زیرساخت‌ها را انجام دهند تا مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد.

وی تصریح کرد: از شهرداری‌ها در حوزه نهضت ملی مسکن انتظار زیادی وجود دارد به آنها کمک زیادی صورت گرفته و حال که سفر رئیس جمهور در پیش است نیاز است تمام امکانات خود را بسیج کنند تا این منازل تکمیل شوند.

استاندار هرمزگان گفت: یکی از سیاست‌های کلی طرح نهضت ملی مسکن خانه دار کردن افراد بی بضاعت و کم بضاعت از جمله افراد زیر پوشش نهادهای حمایتی است، بالغ بر ۴ هزار خانواده دارای ۲ معلول در استان وجود دارد که بایستی بهزیستی و اداره کل راه و شهرسازی برای خانه دار کردن این افراد برنامه ریزی کنند.

وی ادامه داد: در حوزه مسکن دانشجویی هم به دنبال ایجاد این منازل هستیم اما آنطور که انتظار می‌رفت دانشگاه‌ها در این طرح مشارکت نکرده‌اند و نیاز است از طریق ملی این مسئله پیگیری شود. گفتنی است در این جلسه مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران آخرین وضعیت اقذامات انجام شده در جهت تسریع ساخت منازل طرح نهضت ملی مسکن را ارائه دادند.