ساعت شروع معاملات فرابورس تغییر کرد /علت چه بود؟

اقتصادنیوز: ساعت شروع معاملات فرابورس امروز ۸ فروردین ۱۴۰۱ به دلیل بروز مشکلات فنی تغییر کرده است و زمان شروع معاملات متعاقبا اعلام خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، بر اساس اطلاعیه منتشر شده توسط ناظر بازار با توجه به مشکل فنی به وجود آمده در سامانه‌های معاملاتی فرابورس ایران، ساعت شروع معاملات در بازارهای فرابورس ایران متعاقباً اعلام می‌شود.

پیش از این، معاملات فرابورس در ساعت ۹ آغاز می‌شد.

در همین رابطه روح‌الله دهقان مدیر فناوری بورس در خصوص مشکل هسته معاملاتی فرابورس گفت: نوع مشکل فنی هسته معاملاتی پلتفرم فرابورس برای نخستین بار پیش‌آمده و تاکنون تجربه این اشکال فنی را نداشته‌ایم. به‌احتمال‌زیاد سازمان بورس هم در این خصوص شفاف‌سازی خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس در خصوص مشکل هسته معاملاتی در پلتفرم فرابورس توضیح داد: به‌طور دقیق نمی‌توانیم جزئیات مشکل پیش‌آمده را شفاف کنیم، اما درصدد حل این مشکل هستیم، باید بررسی‌های فنی انجام شود. این نقص فنی در بورس تهران نیست و فقط شامل معاملات فرابورس است.

دهقان در پاسخ به این سوال که آیا در روز معاملاتی امروز مشکل برطرف می‌شود گفت: هیچ‌چیز مشخص نیست، ولی ممکن است امروز معاملات فرابورس به دلیل مشکل فنی انجام نشود.

منبع خبر : اقتصادنیوز