سالانه ۲۵۰ میلیون مترمکعب آب برای هرمزگان تامین می‌شود

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، عبدالحمید حمزه‌پور بیان داشت: تامین ۴۰ درصد از این میزان آب از طریق چاه‌ها، ۳۵ درصد آب شیرین‌کن‌ها و ۲۵ درصد نیز از محل منابع آبی سدها و بخشی از چشمه‌ها است. وی بیان کرد: در حال حاضر ۴۲ سایت فعال آب شیرین‌کن روزانه بیش […]

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، عبدالحمید حمزه‌پور بیان داشت: تامین ۴۰ درصد از این میزان آب از طریق چاه‌ها، ۳۵ درصد آب شیرین‌کن‌ها و ۲۵ درصد نیز از محل منابع آبی سدها و بخشی از چشمه‌ها است.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۴۲ سایت فعال آب شیرین‌کن روزانه بیش از ۲۲۹ هزار و ۶۲۵ مترمکعب نیاز آبی بخشی از مناطق استان هرمزگان را تامین می‌کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان اظهار کرد: همچنین برای رفع مشکل کمبود آب آشامیدنی در روستاها و شهرهای دارای تنش آبی استان نیز سه هزار مترمکعب آب‌شیرین‌کن در قالب ۱۲ سایت با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در دست اجراست که با راه اندازی آن بیش از هشت شهر و ۱۷۹ روستا به پایداری آب خواهند رسید.

حمزه پور، هرمزگان را جز استان‌های کم بارش در کشور با میانگین بارندگی سالانه کمتر از ۱۰۰ میلی‌متر عنوان کرد و گفت: باتوجه به اینکه این میزان حدود ۲ سوم میانگین کشوری را تشکیل می‌دهد، بنابراین این خود موضوع دسترسی به تامین آب و موضوع آب شیرین و قابل آشامیدنی برای مردم را سخت می‌کند.

وی یادآورشد: حوزه آب، رابطه مستقیم با نزولات جوی و بارش‌ها دارد که با این وضعیت سفره‌های آب زیرزمینی و سطحی و شرایط اقیلمی و جوی استان، برای بسیاری از مناطق دارای تنش آبی نمی‌توان کاری کرد.