سامانه ۱۳۷ از گزینه های مهم تب سنجی وضعیت شهرداری است

شهردار تهران در بازدید از سامانه مدیریت شهری ۱۳۷با تاکید بر نقش مهم این سامانه به جهت دریافت پیام های مردمی در موضوعات مختلف شهری ، اظهار داشت :  سامانه ۱۳۷ با ارائه گزارشات دوره ای یکی از گزینه های مهم در تب سنجی وضعیت شهرداری است.
print
سامانه 137 از گزینه های مهم تب سنجی وضعیت شهرداری است

سامانه ۱۳۷ از گزینه های مهم تب سنجی وضعیت شهرداری است

شهردار تهران در بازدید از سامانه مدیریت شهری ۱۳۷با تاکید بر نقش مهم این سامانه به جهت دریافت پیام های مردمی در موضوعات مختلف شهری ، اظهار داشت :  سامانه ۱۳۷ با ارائه گزارشات دوره ای یکی از گزینه های مهم در تب سنجی وضعیت شهرداری است.

به گزارش سامانه مدیریت شهری ۱۳۷: همزمان با سوم دی ماه پانزدهیمن سالگرد تاسیس سامانه مدیریت شهری ۱۳۷، حناچی، شهردار تهران با حضور در این سامانه ، گفت : تاسیس و راه اندازی سامانه ۱۳۷ از اقدامات خوب در شهرداری تهران بوده که آثار آن همچنان باقی است.
وی ایجاد آرامش ، تامین رضایت خاطر مردم و سعه صدر در دریافت و پیگیری موضوعات توسط همکاران شاغل در ۱۳۷ را مهم برشمرد و افزود : وقتی می گوییم ما برای مردم اهمیت قائلیم ، مصداق این اهمیت در سامانه ۱۳۷ بروز پیدا می کند و میزان رضایت مندی شهروندان مستقیما با فعالیت این سامانه مربوط است.  
شهردار تهران سامانه ۱۳۷ را یکی از گزینه های مهم تب سنجی وضعیت شهرداری و همچنین ارزیابی عملکرد مدیران شهری دانست و تصریح کرد : تحلیل گزارشات دوره ای سامانه ۱۳۷ و فراوانی در برخی از موضوعات نشان دهنده حساسیت مردم نسبت به موضوع و رفع مشکلات است و همین موضوع باعث  کاهش ۲۰ درصدی تماس های شهروندان با این سامانه شده است.
حناچی در ادامه اعلام کرد : اخیرا با پدیده سرقت تجهیزات شهری مانند تابلوهای راهنمایی و رانندگی مواجه هستیم و لازم است در این زمینه حساسیت بیشتری داشته باشیم و اگر گزارش هایی در این زمینه آمد مطمئن باشید پیگیری های لازم انجام خواهد شد.
حدود ۷۰ درصد پیام های ۱۳۷ مربوط به حوزه خدمات شهری است
مسعود حمزه ای، رییس سازمان بازرسی شهرداری تهران نیز طی سخنانی با ارائه تاریخچه ای از شکل گیری سامانه ۱۳۷ گفت: در ۱۵ سال فعالیت این سامانه تاکنون ۳۱ میلیون تماس شهروندان پاسخگویی و ۱۹ میلیون گزارش تماس هم ثبت شده است.
وی با بیان اینکه تماس ها و گزارش های مردمی در عناوین مختلف دسته بندی می شوند گفت: در ابتدا سامانه کار خود را با ۱۶ گروه موضوع آغاز کرد و هم اکنون ۶۵۰ عنوان برای دسته بندی موضوعات مختلف شهری تعریف شده است.
حمزه ای ادامه داد: ازمجموع پیام های دریافتی، موضوعات مربوط به حوزه خدمات شهری ۶۹ درصد ، بخش عمرانی ۱۵ درصد، شهرسازی ۱۳ ، حوزه ترافیک ۲ درصد و اجتماعی یک درصد از پیام ها را به خود اختصاص داده است.
در بارندگی اخیر گزارش مردمی اعلام نشد
در ادامه مراسم حمیدرضا نصیریان، رییس سامانه مدیریت شهری ۱۳۷ طی گزارشی اعلام کرد: در سامانه ۱۳۷ هنگام بارندگی معمولا گزارش های زیادی از آبگرفتگی در شهر داشتیم که در بارندگی اخیر تماس و گزارشی از سوی مردم به ما اعلام نشده است.
رییس سامانه ۱۳۷ درباره نوع تماس ها در مناطق مختلف تهران گفت: بیشتر مناطق شمالی تماس هایشان مربوط به مزاحمت های ناشی از ساخت ساز و جمع آوری سگ های ولگرد است و تماس های بخش های جنوبی و مرکزی شهر هم در خصوص نظافت معابر و یا سد معبر است.
وی افزود: برای پیگیری گزارش های مردمی تقریبا ۵۰ درصد مخاطبان به تماس های پیگیری ما پاسخ می دهند که از این ۵۰ درصد ۹۷ درصد اعلام کرده اند که به گزارششان رسیدگی و مشکل حل شده است.
نصریان گفت: یکی از دستاوردهای سامانه ۱۳۷ ارائه الگوی موفق در این زمینه بود به طوری که بعد از تهران تمامی ۳۱ مرکز استان و ۹۲ شهرستان این الگو را در شهرشان پیاده کردند. علاوه بر این از کشورهای دانمارک، تونس و امارات از این سامانه بازدید نموده و نحوه فعالیت ما برایشان جالب بود.
رئیس سامانه ۱۳۷ ادامه داد : بیشتر تماس های مردم با سامانه در ساعات روز است البته در روزهای تعطیل و شب ها بیشتر گزارش های مردمی در اعتراض به آلودگی های صوتی است. در دوران کرونا چون مردم بیشتر در خانه مانده اند تماس ها در حوزه اجتماعی مثل اعتراض به آلودگی صوتی بیشتر شده است. اما به صورت کلان در شرایط کرونا تماس های مردم ۲۰ درصد کاهش داشته است.
وی در پایان از اضافه شدن دو کد «فضاهای بی دفاع شهری» و «کودکان کار» به دلیل تماس های مرتبط در گروه موضوعات این سامانه خبر داد.