سوابق امام جمعه جدید کاشان؛ از امامت جمعه در امارات تا حضور در جمع مدافعان حرم

حجت الاسلام حسینی، از تراز تحصیلی در سطح چهار حوزه برخوردار بوده و در طول دوران تحصیل، از محضر درس حضرات آیات موسوی گرگانی، فاضل لنکرانی، جوادی آملی، شب زنده دار، محسن اراکی و مصباح یزدی بهره برده است.

به خبرگزاری فارس به نقل از مرکز ارتباطات و رسانه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با انتصاب نماینده جدید ولی فقیه و امام جمعه کاشان از سوی رهبر معظم انقلاب، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی سنگردار ۷۴ ساله که به دلیل عوارض ابتلا به بیماری کرونا، در خطبه‌های نمازجمعه از ضرورت سپردن پرچم خدمت به سنگرداری تازه نفس سخن گفته بود، پس از سالهای طولانی مجاهدت در جایگاه امامت جمعه، بار امانت را بر دوش حجت الاسلام والمسلمین سید سعید حسینی ۵۰ ساله قرار داد.

نماینده جدید ولی فقیه و امام جمعه کاشان، متولد ۱۳۵۰ در شهر قم است که به حسن خلق، ساده زیستی، سلوک مردمی، فضل علمی، روحیه جهادی، ولایی و انقلابی شناخته میشود.

حجت الاسلام حسینی، از تراز تحصیلی در سطح چهار حوزه  برخوردار است و مقطع کارشناسی ارشد خود را در رشته معارف اسلامی و فلسفه در مؤسسه امام خمینی(رضوان الله تعالی علیه) به پایان رسانده است و در طول دوران تحصیل، از محضر درس حضرات آیات: موسوی گرگانی، فاضل لنکرانی، جوادی آملی، شب زنده دار، محسن اراکی و مصباح یزدی بهره برده است.

حسینی که در سن ۱۵ سالگی افتخار حضور در جبهه‌های دفاع مقدس را پیدا کرد، از سابقه امامت جمعه در کشور امارات برخوردار است و در سال ۹۸ ، در جمع نورانی مدافعان حرم در کشور سوریه حضور یافت.

انتهای پیام/


منبع خبر : خبرگزاری فارس