شرکت صنعتی فرد ایران در خدمت حمل و نقل هوشمند

اعتمادی مدیر پروژه شرکت صنعتی فرد ایران در حاشیه نمایشگاه شهر هوشمند به بلدیه آنلاین گفت: با رشد مستمر و گسترش مداوم فعالیت‌های تولیدی خود طی بیش از ۶۰ سال حضور در عرصه صنعت  توزین و ابزار دقیق و با توجه به تمایل روز افزون مشتریان در بازارهای داخلی و خارجی، وسعت کارخانجات را بالغ […]

اعتمادی مدیر پروژه شرکت صنعتی فرد ایران در حاشیه نمایشگاه شهر هوشمند به بلدیه آنلاین گفت: با رشد مستمر و گسترش مداوم فعالیت‌های تولیدی خود طی بیش از ۶۰ سال حضور در عرصه صنعت  توزین و ابزار دقیق و با توجه به تمایل روز افزون مشتریان در بازارهای داخلی و خارجی، وسعت کارخانجات را بالغ بر ۴۳٫۰۰۰ مترمربع گسترش داده که مشتمل بر ۱۴٫۰۰۰ مترمربع زیر بنای سالن‌های تولید، ۶۰۰ مترمربع ساختمان‌های اداری و رفاهی و همچنین فضای اداری واحدهای ستادی مستقر در دفتر مرکزی که در حال حاضر بالغ بر ۱٫۲۵۰ مترمربع می‌باشد.

وی گفت: با انتقال تکنولوژی باسکول‌های بتن‌فلز پیش‌ساخته و بهینه‌سازی آن و پتانسیل موجود در بازار آنها و ضرورت تسریع در حمل‌و نقل داخلی کارخانجات، تجهیزات پیشرفته و مدرنی همانند تعداد قابل ملاحظه‌ای جرثقیل‌های سقفی با ظرفیت‌های متنوع از ۵ تا ۳۰ تن، گیوتین، دستگاه‌های جوش و رکتی فایر، ایستگاه‌های مرکزی بتن، آزمایشگاه‌های متنوع کنترل کیفیت، قالب‌های انبوه جهت تولید سازه‌های بتنی، دستگاه تراش، برش پلاسما، فرز و… نصب گردیده و لذا با توجه به وسعت فضای تولیدی و تجهیزات مزبور و تاسیسات رفاهی جهت کارکنان، این شرکت را در حال حاضر به عنوان بزرگترین واحد تولیدی باسکول‌های جاده‌ای در سطح منطقه قرار داده و در تولید محصولات ابزار دقیق در صنعت خود پیشرو و هم‌اکنون در رده ۸ شرکت برتر جهان در صنعت توزین به شمار آمده و به لحاظ تعداد تولید و به تأیید بسیاری از خریداران و تأمین‌کنندگان داخلی و خارجی، دارای بزرگترین کارخانه سازنده سازه‌های بتنی پیش‌ساخته جهان در صنعت توزین می‌باشد.

مدیر پروژه شرکت صنعتی فرد ایران افزود: سیستم جامع مکانیزاسیون شامل نرم‌افزارهای متعدد فروش، بازاریابی، خدماتی، مالی و اداری منصوبه در شرکت که به صورت وب در دسترس کلیه مشتریان و نیروهای ستادی، تولیدی و پشتیبانی قرار گرفته، شرکت را در حوزه ابزار دقیق و کالیبراسیون در تراز کمپانی‌های معتبر بین‌المللی قرار داده است.

وجود آزمایشگاه آکرودیته و همکار سازمان ملی استاندارد در قالب یکی از شرکت‌های گروه بنام شرکت صنایع پارس سیوان الکتریک با مدرن ترین تجهیزات آزمایشگاهی بازوی بسیار مطمئن برای این گروه بوده که با رصد کیفیت و حساسیت و دقت سیستم‌های منصوبه ضریب اطمینان ما را به محصولات تولیدی مان مستمراً افزایش می‌دهد. مجموع نیروهای شاغل در کلیه واحدهای تحت پوشش در حال حاضر بیش از ۵۰۰ نفر بوده که عمدتاً فارغ‌التحصیل دوره‌های کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می‌باشند.

شاخص‌ترین واحد در این شرکت از دیرباز تاکنون واحد R&D بوده که از بدو تاسیس تا امروز موفق گردیده پروژه‌های وزین و پیچیده عملی و منحصر به فردی را در سطح کشور همچون، تست‌بالانسینگ، سیستم‌های متنوع توزین دینامیک و… را مطالعه، طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی و نگهداری نماید. توانمندی بالفعل و پتانسیل بالقوه گروه باعث گردید تا مسئولین عالی‌رتبه سازمان بنادر و دریانوردی و گمرگات از سال ۱۳۸۵ تاکنون راهبری سیستم‌های توزین در بزرگترین مجتمع بندری خاورمیانه (شهید رجایی و شهید باهنر) را به گروه توزین واگذار نمایند.

انتخاب گروه توسط نهادهای حکومتی همچون، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان ملی استاندارد، وزارت تعاون، کار، رفاه و امور اجتماعی در سالیان متوالی به عنوان واحد تولیدی نمونه منبعث از آرمان‌های متعالی موسس مجموعه که در سال ۲۰۱۱ میلادی به عنوان مرد سال اندازه شناسی در جهان انتخاب گردیده، شده است.

نصب بیش از ۱۱,۵۰۰ دستگاه انواع باسکول در اقصی نقاط کشور، کشورهای آسیای میانه، افغانستان، عراق و حتی آفریقا در طی بیش از دو دهه حضور در عرصه اقتصادی کشور ناشی از تلاش مدیران و کارکنان متعهد، دلسوز، خلاق و مبتکری است که هماره اهداف استراتژیک سازمان را مد نظر قرار داده و مشتری را نه تنها محور فعالیت خود بلکه ولی‌نعمت و مرکز ثقل فعالیت خود می دانند. لذا در حال حاضر قادریم که ماهیانه ۲۰۰ دستگاه باسکول در مدل‌های متنوع، ظرفیت‌های مختلف و ابعاد گوناگون، تولید، نصب و راه اندازی نماید.

وی در پایان گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده امید آن داریم که به فضل خداوند منان در افق ۱۴۰۴ در زمره سه شرکت برتر جهان در حوزه ابزار دقیق، کالیبراسیون و اتوماسیون صنعتی قرار گیریم.

منبع خبر