شهرداری اصفهان موفق به کسب رتبه برتر استفاده از انرژی خورشیدی شد

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان گفت: براساس ارزیابی سازمان مدیریت صنعتی کشور در پنجمین جایزه ملی انرژی، شهرداری اصفهان رتبه برتر بهره‌گیری از انرژی‌های تجدیدپذیر در ساختمان‌های خود را به دست آورده است. به گزارش ایمنا، مهدی بقایی اظهار کرد: شهرداری اصفهان با تأمین ظرفیت ۶۰۰ کیلووات نیروگاه خورشیدی، پیشرو در حوزه بهره‌گیری از انرژی‌های تجدیدپذیر در […]

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان گفت: براساس ارزیابی سازمان مدیریت صنعتی کشور در پنجمین جایزه ملی انرژی، شهرداری اصفهان رتبه برتر بهره‌گیری از انرژی‌های تجدیدپذیر در ساختمان‌های خود را به دست آورده است.

به گزارش ایمنا، مهدی بقایی اظهار کرد: شهرداری اصفهان با تأمین ظرفیت ۶۰۰ کیلووات نیروگاه خورشیدی، پیشرو در حوزه بهره‌گیری از انرژی‌های تجدیدپذیر در ساختمان‌های اداری به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه شهرداری اصفهان با داشتن بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ اشتراک برق، بزرگ‌ترین مصرف کننده در بخش عمومی استان اصفهان است، افزود: سالانه ۹۰ هزار مگاوات ساعت برق جهت ارائه خدماتی همچون روشنایی پارک‌ها و فضای سبز، نورپردازی ابنیه تاریخی، آب‌نماها و سامانه‌های آبیاری مصرف می‌شود؛ بنابراین ضرورت دارد که میزان مصرف انرژی در مجموعه بزرگ شهرداری مدیریت شود.

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان تصریح کرد: تاکنون اقدامات زیادی در زمینه کاهش مصرف انرژی و مدیریت صحیح آن صورت گرفته که برخی از آن‌ها شامل تعویض پروژکتورهای پرمصرف و اقدامات اصلاحی سامانه‌های آبیاری است و مصرف این میزان انرژی الکتریکی از سوی شهرداری اصفهان به حد بهینه رسید.

وی با بیان اینکه سال گذشته شهرداری اصفهان موفق به کسب رتبه نخست در استان و در میان کلان‌شهرهای کشور شد، افزود: استفاده از انرژی‌های خورشیدی از راهکارهای مهم و اساسی در زمینه کاهش مصرف انرژی است.

بقایی ادامه داد: در حال حاضر شهرداری اصفهان ۶۰۰ کیلووات ظرفیت نیروگاه خورشیدی دارد که در قالب ۳۳ نیروگاه با مقیاس متوسط و کوچک معادل سه درصد از حجم انرژی شهرداری را تولید می‌کنند.

وی با بیان اینکه سیاست شورای اسلامی شهر و شهردار اصفهان در راستای افزایش این ظرفیت است، گفت: به دنبال این هستیم که در سال آینده این ظرفیت را به دو برابر برسانیم.

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان نگه‌داری و مراقبت از نیروگاه‌های موجود به صورت روزانه را از اقدامات مهم شهرداری برشمرد و گفت: ضرورت دارد که روند فعالیت این نیروگاه‌ها در بهترین وضعیت باشد.

منبع خبر